Six Pack

Tzv. Šestibalení se chápe jako silný rozvoj břišní svaly, zejména rovný břišní sval (M. rectus abdominis). Vzhledem k velmi nízkému procentu tělesného tuku jsou jednotlivé svalové sekce rovný břišní sval, které jsou vodorovně rozděleny mezilehlými šlachy (Intersectiones tendineae) a svisle linea alba, jsou dobře viditelné pod kůží. Tyto vizuálně viditelné šest boule rovné břišní svaly, které u některých lidí geneticky více či méně tvoří šestibalení. Potřebné trupové svaly však nespočívají pouze v rovině břišní svaly, ale zahrnují také distální svalové skupiny a také šikmé a příčné břišní svaly. Six-pack je tedy považován za celý viditelný výraz břišních svalů pod kůží.

Procento tělesného tuku pro šest balení

Šestice závisí na 80% na tělesném tuku, tj. Primárně na výživě a pouze 20% na tréninku břišních svalů. Aby se břišní svaly objevily pod kůží, je nezbytný obsah tělesného tuku nižší než 15%. Na takové úrovni jsou horní části rovný břišní sval stát se viditelným jako první.

Se snížením obsahu tělesného tuku je viditelných stále více svalových destiček břišních svalů. Při obsahu tělesného tuku asi 12% jsou pomalu viditelné také spodní 2 části břišních svalů. S přibližně

10% tělesného tuku, šestibalení je pak konečně viditelné ve všech anatomických strukturách. Čím nižší je procento tělesného tuku, tím více se objeví svalové úseky. V takových oblastech je však nutná železná disciplína. Nezáleží na tom, zda muž nebo žena. Pro obě pohlaví platí stejné hodnoty.

Co je Six Pack? Jak to získáte?

Nemusí to vždy být trénink na vybavení, které vede k absenci šestibokého valcha. Rovné, šikmé i dolní břišní svaly lze velmi dobře trénovat ve svých čtyřech stěnách. Výběr cviků s odpovídajícími obrázky najdete na stránce Cvičení abs valcha.

Stále více lidí dnes trpí zády bolest/ problémy se zády. Diagnóza je ve většině případů Lumbago. To je zpět bolest v bederní páteři (bederní páteř), což není způsobeno herniovaným diskem v bederní páteři s nervový kořen komprese nebo disk mezi obratli bederní páteře, který je příliš plochý, ale spíše jako v ústřel, je způsoben vyhnutelnými pozicemi a pohyby těla.

Osoba by však měla být schopna provádět každodenní pohyby, aniž by zažívala záda bolest. Kvůli neustále rostoucímu nedostatku pohybu v dnešní společnosti se mnoho svalových skupin v pohybovém aparátu zkracuje a je stále slabší a slabší. Následkem jsou pak zcela běžné pohyby a postoje v každodenním životě, které se provádějí bolestivě.

Bolest se časem stává chronickou a nakonec vede ke zmírnění postojů, degenerativním onemocněním a poruchám v každodenním životě. Akutní léčba protizánětlivými látkami nebo relaxace masáže jsou užitečné. To však neodstraňuje příčinu.

Po velmi krátké době to samé bolest v zádech/ problémy se zády se mohou znovu objevit. V takových případech je jedinou a správnou léčbou často sport. Zejména svalstvo trupu musí být trénováno a přizpůsobeno.

Mnoho lidí dokonce ukazuje svalová nerovnováha v bederní páteři. Často se objevuje fenomén příliš slabých břišních svalů. Přesně z tohoto důvodu je o to důležitější trénovat šestibalení.

Díky cílenému břišnímu tréninku se břišní svaly mohou při správné výživě po delší dobu formovat do šestibalení. Jednou svalová nerovnováha a slabé břišní svaly nebo zádové svaly byly opraveny, bolest v zádech a problémy se zády v každodenním životě se sníží a nakonec úplně zmizí. Balíček Six-Pack je také zodpovědný za břišní tisk. Aktivní napínání šestibalu má za následek výrazně nižší hodnoty tlaku na bederní páteř při zvedání těžkých předmětů rovnou zádí. Kromě těchto lékařských aspektů šestibalení nebo valcha žaludek je také estetickou pastvou pro oči.