10 praktických tipů proti celulitidě

Krátké krémování nemá působit proti nepříjemným nebo jim zabránit pomerančová kůra dolíčky, pro pevné nohy musí žena investovat už něco víc času. Jemné masáže s anti-celulitida krémy, propagace krev oběh přes studený- teplé střídavé koupele, nízkotučné vitamín-bohatý strava a cvičení jsou součástí programu péče proti celulitida.

Různé metody léčby celulitidy

Důležitá je také trpělivost a disciplína, protože utahovací efekt se často dostaví až po několika měsících důslednosti opatření. V případě tvrdohlavého celulitida, strava a spousta pohybu jsou hlavní věci, které pomáhají.

Pokud jde o speciální metody, jako je vakuum terapie, elektrické ošetření a punčochy proti celulitidě (například s theofylin acetal), poraďte se se svým lékařem.

Sportovní aktivita

Na problémové oblasti lze zacílit fyzickým cvičením - sport je proto na prvním místě v seznamu programů proti celulitidě. Cvičení posiluje svaly, podporuje krev oběh a stimuluje spalování tuků prostřednictvím okysličování.

  • Omezte tuk a budujte svaly hmota: Čím více svalové hmoty je, tím více kalorií jsou spáleny, protože metabolická aktivita svalových buněk je vyšší než aktivita tukových buněk.
  • Cílené silový trénink v fitness gymnastika ve středu nebo v problémové zóně (trénink budování svalů nohou, břicha a hýždí) je mimořádně efektivní. The kůže opět hladší - vyžaduje to však trpělivost a vytrvalost. Ideální jsou tři tréninky týdně po 30 minutách, nejlépe se střední zátěží.
  • Vhodnými sporty v boji proti celulitidě jsou také jízda na kole, jogging, turistika or plavání. Doporučuje se také mini trampolína pro domácnost. Trampolining také stimuluje metabolismus, přináší spalování tuků až na rychlost a je snadné na klouby.

Dieta na celulitidu

Pití je docela důležité pro zpřísnění kůže, doporučují se minimálně dva litry tekutin denně. Sklenici teplého kohoutku voda ráno po vstávání by mělo mít zvláště detoxikační a zažívací účinek.

U výživy je výhodné věnovat pozornost kuchařské soli a jídlu chudému na tuky. Ovoce a zelenina, zejména draslík- bohaté potraviny (brambory, meruňky, banány), zázvor a artyčoky podporují čištění.

  • Pijte dva až tři litry tekutin denně. Tímto způsobem podporujete odstraňování metabolických odpadních produktů. Bylinkový čaj nebo nízkosodík minerální voda jsou doporučeny.
  • Napít se káva, Černý čaj a alkohol jen s mírou.
  • Snižte spotřebu soli, cukra maso ve prospěch celozrnných výrobků, ovoce a zeleniny.
  • Vyhnout se obezita nebo snížit přebytečné libry.

Péče o pleť na celulitidu

Účinek anticelulitidových přípravků a masérů je velmi kontroverzní. Stiftung Warentest po osmitýdenním vyšetřování popřel účinnost všem testovaným prostředkům. Přesto nový krémy a gely se zvláštním cukr molekuly, kofein, křemík or gingo cítit se velmi příjemně na internetu kůže.

Plná koupel s řasami extrakty or mořská sůl před aplikací krému zvyšuje vnímavost pokožky na aktivní složky. Denní masážní efekt při aplikaci krému navíc podporuje krevní oběh - ideální je jemná masáž ve směru hodinových ručiček nebo lehká trhací masáž:

  • Škubání masáž: při škubání masáže zvedněte pokožku končetinami obou rukou, trochu ji zatlačte a poté vytáhněte nahoru. Postupujte systematicky od stehen po hýždě.
  • Střídavé sprchy (třikrát rychle za sebou: nejprve teplý studený) podpora krev a lymfy oběh. Postavte to jako pravidelný rituál ve své každodenní sprše.
  • Masáže (s masáž rukavice, válečky nebo zařízení) také urychlují metabolismus a zajišťují odstranění metabolických odpadních produktů. masáž postižené oblasti těla každý den, nejlépe zdola nahoru.