Následná péče o chirurgický zákrok | Cvičení na zamrzlém rameni

Následná péče o operaci

Následná léčba po operaci zmrzlého ramene má velký význam. Po operaci není spoj zpočátku plně zatěžovatelný a je omezena pohyblivost. Existuje vysoké riziko, že proces imobilizace způsobí v tobolce nové adheze.

K tomu je nezbytná intenzivní následná léčba. Kromě vhodných cvičení, jejichž intenzita se během procesu hojení zvyšuje, pasivní, mobilizující terapeuti používají také techniky, jako je manuální terapie nebo masáž techniky na podporu tkáně v jejím procesu hojení a na podporu mobility. Aby se ulevilo bolestje také indikována léková terapie.

Většinou bolest a protizánětlivé léky, jako je ibuprofen or Diklofenak Jsou používány. Vlastní iniciativa pacienta má velký význam. Měl by pravidelně cvičit doma a také dodržovat odpočinek, aby umožnil fyziologický proces hojení.

Drogy

Zmrazené rameno je často doprovázeno těžkými bolest. Zde jsou uvedeny léky na zmírnění bolesti. Aby se zabránilo nežádoucím účinkům nebo komplikacím, měl by být lék urgentně prodiskutován s lékařem, pokud má být užíván po delší dobu.

Léky proti bolesti by měla být v průběhu onemocnění snížena, protože silná bolest má tendenci se objevovat dříve v průběhu nemoci a je třeba zabránit závislosti (včetně psychologické). Po operaci se také používají léky proti bolesti a zánětu.

  • Používají se takzvané nesteroidní antirevmatické léky.

    Jedná se o aktivní složky, jako je ibuprofen or Diklofenak, který může zmírnit jak zánět v kloubu, tak bolest.

  • Glukokortikoidy (kortizon) se ve Frozen Shoulder používají jen zřídka. Kortizol lze injikovat přímo do kloubu a poskytuje místní úlevu od bolesti. Existuje však škodlivý účinek na pojivové tkáně, Takže kortizon by měl být používán pečlivě zváženým a dávkovaným způsobem.