Kotníkové pásky na fotbal | Lepení kotníku

Kotníkové pásky na fotbal

Který páskový obvaz je nejrozumnější ve fotbale, závisí na konkrétním hráči a jeho stížnostech. V obou případech je třeba dbát na to, aby kloub nebyl oteklý, páska nebyla nepohodlná nebo proříznutá, bolest zhoršuje nebo kůže pod páskovým obvazem začíná svědit. V nejlepším případě by se stabilizační leukotape neměla nosit déle než několik hodin.

Jednoduchý páskový obvaz s kinesiotape, který stabilizuje kotník kloub, může vypadat například takto: Přilepte první otěže pod trakcí přímo na kotníkový kloub, tj. přechod mezi holenní a nohou. Druhá otěže je zaseknutá pod chodidlem a přetažena přes kotníky na obou stranách. Třetí otěže je spuštěno na Achillova šlacha a dva konce jsou připevněny k vnější a vnitřní straně zadní části chodidla.

  • V případě, že kotník kloub byl zraněn a vazy nebo šlachy mají být chráněny, doporučuje se někdy obvaz s nepružnou leukotape ke stabilizaci kloubu a minimalizaci dalšího rizika poranění.
  • Pro kloub nebo sval bolest bez vážného zranění nebo pro prevenci, a kinesiotape lze také použít, což nijak neomezuje volnost pohybu.

Lepení kotníku po roztržení vazu

ne každý roztrhaný vaz musí být léčen chirurgicky. V závislosti na postiženém vazu a výsledné nestabilitě je buď chirurgicky refixován, nebo konzervativně ošetřen. V obou případech je obvykle nejprve indikována částečná zátěž, během této doby postižená osoba obvykle chodí berle a obvykle se nosí speciální dlaha.

Zatímco je dlaha opotřebovaná, lepení kotník spoj se nedoporučuje, protože dlaha přebírá stabilizační funkci. Pokud je dlaha odstraněna a zatížení lze opět zvýšit, polepením kotníkový kloub může být užitečné, aby se zabránilo novému zranění, dokud nebudou svaly obnoveny. Za tímto účelem se k dosažení maximálního stabilizačního účinku obvykle používá stabilní páska.

Je důležité nenosit pásku nepřetržitě, abyste svaly i tak namáhali. Kloub by dále neměl být oteklý, páska by se do něj neměla řezat a noha by se měla pravidelně pohybovat ve všech směrech pohybu povolených lékařem, aby nedošlo k ztuhnutí.