Antirevmatická léčiva: účinky, použití a rizika

Antirevmatikum drogy se používají k úlevě bolest při revmatických onemocněních. Tedy tyto drogy a léky se používají hlavně ke snížení zánět a na nemoci kloubů.

Co jsou antirevmatika?

Antirevmatikum drogy jsou léky proti bolesti které mají protizánětlivé a analgetické účinky při revmatických onemocněních. U revmatických onemocnění klouby a tkáně jsou napadeny. Antireumatické léky jsou léky proti bolesti které mají protizánětlivý a analgetický účinek při revmatických onemocněních. Slouží ke zmírnění příznaků revmatismus, ale nemají žádný vliv na příčiny a další vývoj zánětlivého onemocnění postihujícího klouby. Antirevmatika dále působí pouze proti zánětlivým účinkům, ale nikoli proti degenerativnímu revmatickému onemocnění. Přestože se antirevmatika používají hlavně k léčbě revmatických onemocnění, jsou také účinná zánět a bolest způsobené jinými nemocemi a pro horečka. Revmatická nemoc je způsobena dysfunkcí imunitní systém že útočí klouby a tkáně. Lék na revmatismus pacientů v současné době ještě není možné. Terapeutickým cílem je proto snížit nepohodlí, např. Užíváním antirevmatik, a zabránit další destrukci kloubů.

Aplikace, účinek a použití

Léčba revmatoidních artritida postižený by neměl být omezen na správa antirevmatik. Zvláště u nejběžnějších revmatoidních artritidaje nezbytná intenzivní spolupráce mezi revmatologem a například fyzioterapeuty a ortopedy, aby bylo zajištěno co nejlepší možné terapie. Jako poslední možnost, chirurgická opatření jako je odstranění kloubních sliznic a použití kloubních protéz. Užívání antireumatických léků poskytuje pacientům rychlé bolest úleva, aby se jejich schopnost rychlého pohybu zlepšila. Na rozdíl od nesteroidních protizánětlivých léků obsahují steroidní přípravky kortizon, které mohou vést k významným vedlejším účinkům. Kortizon- obsahující antirevmatika by proto měla být vždy používána v dávkách, které jsou pokud možno podřízené a opatrné. Kortizon-Obsahující antirevmatika lze injikovat přímo do kloubů nebo ve formě tablet. Používají se nesteroidní protizánětlivé léky artritida, zánět obratlů a dna. Používají se také v osteoartróza (onemocnění způsobené přetížením kloubů) a měkkých tkání revmatismus (bolestivé onemocnění svalů a pohybového aparátu). Kombinace různých léků se často podává v revmatoidní artritida. Kromě nesteroidních protizánětlivých léků kortizonové přípravky a rostlinné látky, mezi ně patří i takzvaná základní léčiva, která jsou určena nejen k úlevě od bolesti, ale také k dosažení snížení aktivity nemoci. Přesný způsob působení těchto základních léků doplňujících antihumatické léky však dosud není znám.

Bylinné, přírodní a farmaceutické antirevmatické léky.

Ve skupině antirevmatik lze přípravky rozlišit podle jejich materiálové struktury:

Chemicko-farmaceutická antirevmatika zahrnují analgetické a protizánětlivé sloučeniny kyseliny propionové, jako jsou ibuprofen, který se používá jako neopioidní analgetikum pro mírné až středně silné bolesti. Octová kyselina sloučeniny jako aceklofenak mají silné protizánětlivé účinky, ale je méně pravděpodobné, že budou považovány za analgetika. Nově byly vyvinuty takzvané selektivní inhibitory cyklooxygenázy-2, které inhibují pouze jeden specifický enzym, a proto se liší od ostatních antirevmatik ve způsobu působení. Aby se snížila spotřeba chemicky vyráběných antirevmatik, lidé se rádi uchylují k rostlinným účinným látkám. Hlízy ďáblův dráp se používají v africké medicíně k léčbě bolesti a horečka, mimo jiné. Ve skutečnosti byly nalezeny farmakologické důkazy o anti-artritickém, protizánětlivém a analgetickém účinku této rostliny. Extrakty of ďáblův dráp způsobil inhibici kloubní chrupavka degradace. K degradaci prostglandinů pozorované jako vedlejší účinek u chemicky vyráběných antirevmatik nedošlo, když ďáblův dráp byl použit. Použití ďáblova drápu je obzvláště vhodné pro chronická onemocnění, protože plný účinek nastává až po třech týdnech užívání. Kořeny kostival rostlina má podobné účinky. Salicyláty jsou založeny na kyselina salicylová, který je získán z vrba kvůli jejich někdy špatné snášenlivosti se někdy doporučuje, aby léky byly založeny na kyselina salicylová by mělo být pouze vtíráno, tj. nanášeno pouze zvenčí. Nejznámější podtyp kyselina salicylová is kyselina acetylsalicylová, který má kromě protizánětlivého účinku také analgetické a antipyretické účinky. Jako homeopatická antirevmatika se léčivé byliny používají například jako čaj, ale také jako obklad, oplach, koupel nebo ve formě masti. Homeopatická antirevmatika zahrnují éterické oleje, Schuessler soli, Bachovy květinya opravné prostředky podle Hildegardy von Bingen.

Rizika a vedlejší účinky

Pokud se používají nesteroidní protizánětlivé léky, astma mohou nastat záchvaty v důsledku bronchokonstrikce, protože tyto přípravky inhibují produkci prostaglandiny, které mají bronchodilatační účinek. Možné nežádoucí účinky nesteroidních protizánětlivých léků na krev plavidla a srdce jsou stále zkoumány. Předpokládá se však, že samotné revmatické onemocnění přispívá k sekundárním kardiovaskulárním problémům. Selektivní inhibitory cyklooxygenázy-2 vykazují méně nežádoucích účinků na žaludek sliznice, voda vylučování a krev srážení. Předpokládá se však, že riziko infarktu myokardu stoupá, zejména při počátečním užívání drogy. Antirevmatika obsahující kortizon mohou způsobovat nežádoucí účinky, jako je svalová slabost, osteoporóza, glaukom (zvýšení nitroočního tlaku), zakalení oční čočka (šedý zákal), cukrovka, imunodeficitua obecně zvýšené riziko infekce. Kyselina acetylsalicylová, odvozený od vrba kůra, se předpokládá, že zvyšuje riziko žaludeční krvácení kvůli svému vlivu na krev srážení. Naproti tomu ďáblův dráp a kostival jsou údajně dobře snášeny a na rozdíl od chemicko-farmaceutických antirevmatik nemají žádné vedlejší účinky.