Anusara jóga | Styly jógy

Anusara Jóga

Anusara Jóga je relativně nový styl jógy vyvinutý na konci 90. let. Jde hlavně o otevření srdce čakra. Je to směs ásan z Hathy Jóga, Vinyasa jóga a Iyenga jóga.

Dech by měl proudit a také duchovní přístup hraje v Anusarě hlavní roli Jóga. Yogi se učí zásadám tantrické filozofie a na hodinách jógy by se měl naučit čelit světu s vděčností a vírou v dobro každého člověka. Anusara jóga je navržena k posílení zdraví a blahobyt jogína a pomoci mu najít jeho vnitřní vyvážit. Kromě ásan se také skládá třída Anusara rozjímání cvičení a mantry.

Jin jóga

Yin Yoga se zaměřuje méně na svaly (Yang Yoga) než na kosti, klouby, vazy a pojivové tkáně. Takzvaný pasivní pohybový aparát je posilován speciálními statickými cviky a tak nějak fasciální trénink může být také součástí Yin jógy. Jednotlivé pozice jsou drženy po dobu až 7 minut, což umožňuje jogínovi vypořádat se s pozicí a jeho vnitřním myšlenkovým světem a najít se. Tělo se pomalu uvolňuje a otevírá, zatímco emocionální a mentální svět má čas vypořádat se s objevujícími se myšlenkami a možná dokonce vstoupit do meditativního stavu. Yin jóga se obvykle provádí ráno nebo před spaním.

Acro jóga

Acro jóga je také velmi nová forma jógy, která byla vyvinuta počátkem roku 2000. Je to forma jógy, která je založena na týmové práci. Acro jóga je založena na partnerských cvičeních.

Jedna je stabilizační část, druhá vyvažuje a cvičí. V Acro Yoze jsou některé hlavní prvky: Solární akrobacie se skládá z radosti, důvěry a síly a nachází výraz ve fyzicko-gymnastických cvičeních. Lunar Healing se zabývá uvolněním a nasloucháním. Tuto část naplňují masáže a další terapeutické prvky. Cvičení jógy se zabývá duchovní expanzí vědomí a dýchání techniky. Prostřednictvím partnerského školení Askpekt je Acro Yoga dokonalým jógovým stylem pro jogíny, kteří mají rádi společný pohyb a chtějí trávit svůj volný čas s ostatními