Jablečný ocet: Tipy pro pokožku a vlasy

jablko jablečný ocet je levný domácí lék na kůže a vlasy. Jako opláchnutí, vydrhnutí nebo toner, ocet pomáhá proti pupínky a kůže skvrny, stejně jako mastné vlasy, lupy a svědění pokožky hlavy. Zde najdete informace o účinku jablka jablečný ocet a tipy na jeho použití pro lesklé vlasy a krásný kůže.

Krásná kůže: jablečný ocet proti pupínkům.

Pokud jde o kůže péče, jablko jablečný ocet je hlavně považován za zázračnou zbraň proti pupínky, černé tečky a mastná a poškozená pokožka: ovocná kyselina, kterou obsahuje, údajně zjemňuje póry pokožky, snižuje produkci kožního mazu a zabíjí bakterie v kůži. Kromě toho ocet se říká, že podporuje krev oběh, který napíná a revitalizuje pokožku.

Léčba kožních problémů

Jablečným moštem lze léčit nejen skvrny na pokožce ocet. Jeho protizánětlivý účinek je také zmiňován v souvislosti s kožní vyrážka, žiletka hořet a svrab. Jablečný ocet má navíc silný sušicí účinek. Proto může pomoci například při kožních plísních namočit postižená místa octem. V případě atletova noha, úleva poskytuje čtvrthodinová koupel nohou. Za tímto účelem by měl být jablečný ocet zředěn v poměru 1: 4. Pro léčbu bradavice, často se doporučuje potřít postiženou oblast jablečným octem nebo na ni nalepit vatový tampon namočený v octě omítka. Vata se mění ráno a večer. Cílem je pro bradavice časem vyschnout a odpadnout kvůli kyselině obsažené v octě. Je však varováno, že okolní kůže je také napadena aplikací jablečného octa, která může vést na ekzém a vyrážka. Proto je lepší provádět takovou léčbu pouze po konzultaci s lékařem.

7 tipů pro aplikaci na pokožku

Při používání jablečného octa na pokožku byste měli mít na paměti:

 • Pro zjemnění pórů je vhodné pleťové mléko vyrobené ze zředěného jablečného octa namočit na pokožku po vyčištění obličeje a nevypláchnout.
 • Také, a parní lázeň s horkým voda a jablečný ocet se otevírá a čistí póry.
 • Pouze s velmi mastnou a necitlivou pokožkou byste měli na jednotlivce namočit čistý jablečný ocet pupínky, protože kyselina silně vysušuje pokožku.
 • Jablečný ocet, který pravidelně pijete, může svým detoxikačním účinkem zabránit ucpání pórů.
 • Jablečný ocet je také dobrý jako přísada do koupele, protože stabilizuje pH pokožky. Sklenice jablečného octa na vanu pomáhá proti suché a svědivé pokožce.
 • Pokud máte citlivou pokožku nebo jste velmi silní akné, je lepší se zdržet léčby jablečným octem.
 • Pokud léčba jablečným octem způsobí otok nebo kůže zčervená, člověk nemusí snášet ocet a měl by nechat lékaře provést alergický test.

Pokyny pro peeling s jablečným octem.

Peeling s jablečným octem čistí pokožku a jemně odstraňuje odumřelé buňky. Tento jednoduchý návod ukazuje, jak na to:

 1. Ponořte froté ručník do tepla voda a položte jej na pár minut na obličej, abyste otevřeli póry.
 2. Naplňte misku půl litrem teplé voda a dvě lžíce jablečného octa a namočte do něj tenký ručník.
 3. Položte si látku na obličej a přes ni mokrý ručník. Asi po pěti minutách hadry odstraňte.
 4. Omyjte obličej teplou vodou a jemně jej otřete ještě teplým froté ručníkem.
 5. Opláchněte si obličej znovu vodou a osušte.

Recepty na lesklé vlasy bez lupů

Jablečný ocet je také oblíbeným domácím lékem na vlasy a péče o pokožku hlavy. Při opláchnutí může pomoci odstranit zbytky produktů péče a uzavřít kutikulu vlasy, díky čemuž je opět lesklý a snáze se česá. Ale ocet se také používá proti lupy a svědění pokožky hlavy a zesvětlit vlasy. Mimochodem, nebojte se zápach - zmizí po vysušení. Zde je několik tipů na péči o vlasy s jablečným octem:

 • Proti mastným vlasům a svědění pokožky hlavy: Nařeďte trochu jablečného octa stejným množstvím vody a masáž před umytím vlasů směs do pokožky hlavy. Ocet stimuluje krev oběh a čistí žlázy pokožky hlavy od zbytků kožního mazu a odmašťuje je. Jeho pH neutrální účinek pomáhá současně proti svědění pokožky hlavy.
 • Zabránit lupy: Lžička jablečného octa v šamponu může pomoci předcházet lupům.
 • Opláchněte pro větší lesk: pro přípravu kondicionéru přidejte dvě čajové lžičky jablečného octa do sklenice vody. Po třech až pěti minutách důkladně opláchněte oplach.
 • Zesvětlete vlasy: Pravidelné mytí jablečným octem vaše vlasy pomalu zesvětlí. Jednou týdně po umytí přidejte trochu zředěného jablečného octa (v poměru 1: 1) do vlasů a nechte ocet 15 minut před důkladným opláchnutím.

S výše uvedenými tipy lze z jablečného octa snadno udělat levný lék na krásnou pokožku a zdravé vlasy.