Vyhněte se stresu | Stres během těhotenství

Vyhněte se stresu

Nejdůležitějším bodem, aby se zabránilo stresu během těhotenství je samozřejmě vypnout faktory způsobující stres. Protože to není vždy možné, měly by budoucí matky použít alternativní metody snížení stresu. Patří mezi ně speciálně vyvinuté těhotenství masáže se speciálními oleji pro zajištění dalších fyzických a psychických účinků relaxace, těhotenství jóga nebo jiné relaxační techniky jsou velmi vhodné, aby zapomněly na stres každodenního života a plně se soustředily na sebe a nenarozené dítě.

Mnoho lidí najde mír v rozjímání or aromaterapieJelikož mnoho nastávajících matek se také zajímá o blaho svého dítěte a má strach z budoucnosti, může být také velmi užitečné zúčastnit se společně s partnerem kurzů přípravy na porod. Během těhotenství je obzvláště důležité, abyste poslouchat sebe a signály, které vám vysílá vaše tělo, a že také řadíte nižší rychlostní stupeň. Nic není důležitější než vaše zdraví a vaše nenarozené dítě. Malé přestávky a aktivity mohou být dobrou alternativou hektického každodenního života, abyste si jako těhotná žena mohli najít dobro vyvážit a stresu se z velké části vyhýbáme. Další užitečné informace najdete v článku Stres - Jsi tím ovlivněn?

Nemocná

Za určitých okolností je možné čerpat pracovní volno z důvodu nemoci stres během těhotenství. To je obzvláště vhodné, když existuje oprávněná obava, že stres může poškodit nenarozené dítě. Jak již bylo zmíněno, nastávající matky by měly dávat na prvé místo své blaho a blaho dítěte, zejména pokud se jedná o velmi hektickou práci.

Zvláště pak může pomoci nemocenská dovolená snížení stresu, protože tlak a shon v práci je hlavním stresovým faktorem pro mnoho těhotných žen. Jak dlouho lékař čerpá pracovní neschopnost, se pak individuálně liší. V extrémních případech se také může stát, že bude vydán zákaz zaměstnání.

Shrnutí

Stručně řečeno, nastávající matka by se měla během těhotenství snažit co nejvíce se vyhnout nadměrnému stresu. Pokud to z různých důvodů není možné, neměla by matka váhat vyhledat odbornou pomoc. Existuje řada možností, jak postiženým ženám pomoci uvolnit se a užít si těhotenství. Přestože zvýšený stres může mít v mnoha případech nepříznivý vliv na nenarozené dítě, existují i ​​děti, které zažily stres během těhotenství, u nichž nedošlo k žádným funkčním odchylkám ve srovnání s dětmi z bezproblémového těhotenství.