Chránič páteře | Bolesti zad - ne se silnými zády

Chránič páteře

Chrániče zad jsou navrženy tak, aby chránily páteř při sportu, který představuje vysoké riziko pádu při vysoké rychlosti. Pro motocyklisty je povinné nosit chrániče zad, aby byly obvykle již integrovány do speciálního motocyklového oblečení. V každém případě musí takové chrániče vyhovovat testovací normě CE EN1621-2.

Ale také pro jiné sporty, jako je snowboarding, lyžování nebo inline bruslení, je užitečné nosit chrániče zad. Ačkoli tyto nemusí splňovat výše uvedenou normu, měly by mít stále pečeť schválení od TÜV. Kromě toho by měly absolutně dosáhnout z krk do bederní oblasti k ochraně páteře po celé své délce.

V zásadě se rozlišuje mezi chrániči tvrdých skořepin a měkkými chrániči. Chrániče tvrdé skořápky připomínají jakési brnění. Nosí se přes oblečení podobné batohu a skládají se z překrývajících se prvků z plastu a kůže.

Výhodou těchto chráničů s tvrdým pláštěm je, že nejen tlumí pád v případě pádu, ale také zabraňují vrtání ostrých předmětů do zad. Nevýhodou je, že se méně dobře přizpůsobují kontuře těla a trochu omezují volnost pohybu. Měkké chrániče jsou naopak vyrobeny převážně z měkké pěny a optimálně se tak přizpůsobí konturám těla.

Stejně jako tílko se nosí pod oblečením, neklouzají a mají pouze nízkou hmotnost. Poskytují však menší ochranu v případě nárazu. Bez ohledu na to, který model si vyberete, měly by poskytovat vysokou absorpci nárazu (nejlépe zbytkovou sílu nárazu menší než 8,000 5 Newtonů). Chránič by navíc měl dobře sedět, neklouzat, ale omezovat nositele. Chránič zad obvykle poskytuje XNUMX let bezpečnou ochranu - ale po pádu je nutné jej vyměnit, i když z vnější strany vypadá nepoškozený.

Zpět Bandáž

Na záda bolest, zádové obvazy jsou dobrou alternativou k léky proti bolesti. Nemají žádné vedlejší účinky a slouží k podpoře, udržení a ulehčení zad, zejména bederní páteře. Poskytují uživateli podporu a zajišťují vzpřímené držení těla.

Proto jsou vhodné nejen na záda bolest, ale také pro jeho prevenci. Například má smysl obléknout si záda během těžké fyzické aktivity. Zádové obvazy obvykle sestávají z elastického a prodyšného síťového a textilního materiálu s napínacími pásky a vypadají jako široký pás nebo ledvina teplejší.

Ve většině případů si uživatel může zadní podporu nasadit sám bez další pomoci. Podle toho, zda je zádová opěrka určena pro akutní péči a bolest úleva, rehabilitace nebo prevence, zadní opěry se liší svou strukturou a funkcí. Například mnoho opěrek zad má zabudovanou podložku, která je vybavena masáž nubs: pokud se uživatel pohybuje, masážní nubs tlačí na svaly a stimuluje krev oběh a uvolnění napětí.

Ostatní modely jsou vybaveny integrovanými tyčemi, které zajišťují optimální narovnání bederní páteře. Opěradla zad s integrovanými vzduchovými polštáři se řídí stejným principem. Opěrky zad jsou k dispozici prostřednictvím internetu nebo obchodů se zdravotnickými potřebami. Výhodou posledně jmenovaných je, že vyškolený personál vybere vhodný model a zkontroluje fit.