Výcvik zad během těhotenství Cvičení na záda - doma nebo ve studiu, takhle to můžete udělat!

Trénink zad během těhotenství

Mnoho těhotných žen si není jistých: mám to dovoleno sport během těhotenství, na co si musím dát pozor a čeho se mám vyhnout? Těhotná žena by se v zásadě měla cítit pohodlně se vším, co dělá, a neměla by se příliš přehánět. Pak už sportu nic nebrání trénink zad.

Naopak mnoho těhotných žen trpí bolesti zad během těhotenství. To je způsobeno skutečností, že dodatečná váha dítěte může tlačit na páteřní struktury a nervové kořeny, těhotná žena zaujme dutou zadní polohu a šlachy, vazy a klouby uvolnit v důsledku hormonálních změn. Cílené trénink zad může pozitivně ovlivnit tyto procesy posílením zadních svalů.

Studie ukazují, že těhotné ženy, které dělají pravidelně trénink zad mít méně fyzických stížností a nižší riziko komplikace během poroduKromě toho trénink zad nejen posiluje svaly, ale také reguluje krev hladina cukru a oběh. Trénink zad tak pomáhá těhotným ženám cítit se fit a dobře. Samozřejmě má záda také pozitivní účinky s ohledem na dobu po narození. Těhotné ženy, které již pravidelně dělají trénink zad během těhotenství cítit se znovu fit dříve a potřebovat méně zotavovací gymnastika než ti, kteří neabsolvovali žádný zpětný trénink. Jediná věc, kterou by se těhotná žena měla ujistit, je, že od 4. do 5. měsíce těhotenství dále by již neměla cvičit v poloze na břiše nebo na zádech.

Přispívají zdravotní pojišťovny na náklady?

Cvičení na záda pomáhá zmírnit nebo dokonce úplně odstranit problémy se zády. K tomu ale nemusí přijít - pokud budete pravidelně trénovat a posilovat záda, můžete účinně předcházet problémům se zády. Meziobratlové ploténky se ulevily, zlepšila se síla a mobilita, takže se také zvýšila obecná účinnost. Proto někteří zdraví pojišťovny také dotují preventivní školení v oblasti zad a speciální školení, jako je nordic walking, aqua fitness, spinální gymnastika a další sportovní kurzy, které trénují páteř.