Tašky pod očima a tmavé kruhy: Co odhaluje oblast očí

Na prvním místě, kde to vidíte, jsou oči: všichni nights, příliš mnoho alkohol, stárnout. U některých jsou to vaky pod očima, díky nimž obličej vypadá nafoukle, zejména ráno, u jiných tmavé kruhy pod očima, které působí ne zcela zdravým dojmem. The kosmetika průmysl nabízí nezvládnutelný počet masti a pleťové vody, někdy za příšerné ceny. V mnoha případech však jednoduché domácí léky již poskytují jakousi okamžitou pomoc pro nejotravnější jevy. Ale co je příčinou vaků pod očima a tmavých kruhů? A co proti tomu opravdu pomáhá?

Oční oblast je obzvláště citlivá

Oblast kolem očí je velmi citlivá. Zde špatný a příliš málo spánku nebo vlhká a veselá oslava zanechávají viditelné stopy. Protože kůže kolem očí je třikrát tenčí než v jiných částech obličeje; ve srovnání s pokožkou těla je dokonce až šestkrát tenčí.

V oblasti očí chybí podkožní tkáň a pevnost pojivové tkáně. Nezdravý životní styl, kouření a stárnutí s úplně normálním poklesem kůže zde můžete vidět jako první.

12 domácích prostředků pro suché oči

Stíny a ráfky

Tekutina se často hromadí v poměrně jemných cévních stěnách na spodní straně oční víčko, který se šíří kolem kapilár - nejjemnější důsledky žil. Namodralé kruhy se poté třpytí na povrchu kůže. To je částečně predispozice, ale někdy také příznak vážného onemocnění. S tím se toho moc dělat nedá, kromě toho, že stíny zakryjete korektorem o jeden nebo dva odstíny světlejším.

Obecným pravidlem pro pevnou pokožku obličeje je: Pijte dostatek tekutin - a ne v alkoholické, ale neslazené formě jako voda, čaj nebo džus.

Vaky pod očima nemají nic společného se slzami

Příliš málo cvičení, příliš málo spánku a stres jakož i kouření jsou jistě hlavními viníky také za „vaky pod očima“, jak se tento znak stárnutí lidově nazývá. Ale místo tekutin to jsou tukové usazeniny pod okem. Vždy se vyvíjejí, když lymfy tok se dostává ze svého normálního rytmu a výsledkem jsou oční oblasti.

Čím jste starší, tím jasněji můžete vidět otoky přímo pod očima. Je to proto, že právě v těchto oblastech jsou svaly a pojivové tkáně s věkem se opotřebovávají. Odstranění vaků pod očima je na seznamu úspěšných kosmetických operací na prvním místě. Lékař provede malý řez na spodní straně oční víčko, tuk se odstraní a kůže a svaly se napnou. Později je jizva téměř neviditelná.

V případě mírných vaků pod očima lékař použije laser, odstraní tuk a napne pokožku oční víčko. Bohužel s často nabízenými pojivové tkáně masáže a speciální krémy, nemůžete opravdu zastavit vývoj.

Domácí léky na oční okolí

Pokud se tmavé kruhy a nafouklá víčka objeví jen na krátkou dobu a zase zmizí se zdravým životním stylem a dostatečným spánkem, nemusíte se bát. Pokud však příznaky přetrvávají, měli byste se poradit s lékařem: Opuch očí může naznačovat onemocnění. Otok víček, zejména dolní víčka, někdy naznačuje srdce selhání, ledvina nemoc nebo an alergie.

Co vlastně pomáhá, jsou chladicí prostředky: plátky okurky, které se objevují v některých náčrtcích, fungují stejně dobře jako čajové sáčky s černými nebo zelený čaj z chladničky nebo tvarohové masky - nechte působit na celý obličej nebo pouze pod očima asi 20 minut a jemně jej otřete vlažným vlhkým žínkem.

Někteří lékaři doporučují vyzkoušet slabě koncentrovanou mast obsahující močovina z lékárny: Močovina je přírodní látka produkovaná tělem, která zvyšuje její množství voda v horní vrstvě kůže, normalizující pružnost pokožky. Kůže lépe udržuje vlhkost a stává se pružnější.

Detekujte oční choroby: Tyto obrázky vám pomohou!