Obvaz | Cvičení proti paži myši

Obvaz

Obvazy lze použít v a rameno myši preventivně (preventivně) i jako terapeutické médium. Pacienti by měli vždy nosit obvaz, pokud vědí, že jejich paže /zápěstí je během požadované činnosti pod velkým tlakem. Obvazy nejen uvolňují svaly a šlachy ohrožení, ale také zajistit ergonomickou polohu ruky.

Existují různé modely: od flexibilních textilních obvazů po kombinované materiály a dlahové materiály. Je důležité, aby nebyla omezena přirozená svoboda pohybu - jinak existuje riziko, že se svaly zhorší. Při výběru obvazu je proto nezbytná rada odborníka.

Pásky

Pásky jsou elastické pásky, které jsou přilepeny k bolestivé oblasti, aby poskytly úlevu a snížily bolest. Volnost pohybu není ovlivněna a páskový obvaz. Pásky mají navíc stimulační účinek na lymfatický a nervový systém, takže záněty se mohou hojit rychleji.

Existují různé techniky aplikace adhezivního obvazu na a rameno myši. V následujícím textu je popsána pouze jedna možnost: zápěstí a ruka jsou umístěny v neutrální poloze. Ruka a prsty by měly být nataženy co nejdále. Poté přibližně od středu hřbetu ruky do přibližně 10 cm před lokty naneste dlouhou pásku.

Krátce před loktem se páska rozdělí na dvě otěže a přilepí se kolem loktu. Zatímco začátek a konec pásky jsou lepeny bez napětí, páska je lepena uprostřed pod maximálním napětím přes bolest směřovat. Druhá páska je přilepená přes zápěstí stabilizovat zápěstí. V níže uvedených článcích naleznete komplexní informace o zde uvedených tématech:

  • Kinesiotape
  • Lymfatická drenáž

Léčba / Co dělat?

Pokud rameno myši je podezření, je nutné okamžitě přijmout opatření. Bolest by nikdy neměly být ignorovány nebo potlačeny pomocí léky proti bolesti na dlouhou dobu. Jinak by se reakce na přetížení těla jen zvýšila.

Léky na zmírnění bolesti, například protizánětlivé kortizon, by proto měl být používán pouze na krátkou dobu v případě silné bolesti. Cílem je zajistit, aby se postižená osoba mohla i nadále pohybovat bez bolesti, ale aby byla postižená končetina dostatečně chráněna. Léčba bolesti léčí pouze stížnosti, nikoli základní příčinu.

Prvním krokem je tedy hledat příčiny ramene myši. Otázky typu „Kdy dojde k bolesti? “,„ Jak je nastaveno pracoviště? “

obvykle pomáhají dostat se na konec příčiny. Dalším krokem je co nejlepší odstranění těchto příčin. Poradenství na pracovišti a přizpůsobení na pracovišti mohou pomoci zmírnit bolest: Nikdy by ze zoufalství neměly postižené osoby pokračovat v práci s nedominantní rukou.

Tato ruka není dostatečně trénovaná, je proto rychle přetížená a existuje riziko, že u postižené osoby se brzy objeví paže myši na obou pažích. U chronické bolesti může být psychoterapeutická léčba také užitečná při učení nového chování a vývoji strategií proti bolesti.

  • Ergonomická kancelářská židle
  • Výškově nastavitelný stůl pro odlehčení pracovní činnosti
  • Výměna běžné počítačové myši za ergonomickou vertikální myš
  • masáže
  • Pohybová a protahovací cvičení
  • Topení a chlazení
  • Relaxační techniky