Obvazy | Fyzioterapie pro syndrom patelární špičky

Bandáže

If syndrom patelární špičky je přítomen, může být také užitečné nosit obvaz. Na rozdíl od častých předpokladů je dnes komfort nošení obvazů velmi vysoký. Dodatečná stabilizace poskytuje optimální úlevu pro šlachu a postižená osoba se cítí bezpečnější ve svých pohybech.

To podporuje proces hojení a snižuje podráždění. Nicméně stav je, že obvaz není ani příliš volný, ani příliš těsný. Z tohoto důvodu by se pacienti měli poradit s odborníkem a nechat si provést noha měřeno před nákupem.

Dnes je k dispozici mnoho různých obvazových systémů. Pro patelární šlachu je vhodnou volbou tzv. Obvaz patelární šlachy. Toto vyvíjí stimulační tlak na patelární šlachu, což uvolňuje bolest a měl by podporovat proces hojení. Obvaz by dále měl poskytovat ochranu kloubu. Je anatomicky přizpůsobivý.

Pásky

Další možnost léčby syndrom patelární špičky nahrává. K tomu se obvykle používají kineziotapy. Jejich cílem je snížit zátěž šlachy a vazy, propagovat krev oběh a ulehčit bolest.

Prostřednictvím mnoha pokynů na internetu lze kinesiotapes snadno aplikovat sami. Pokud si nejste jisti, může vyškolený odborník vysvětlit a předvést správnou aplikaci. The Kinesiotape sama o sobě je elastická lepicí páska, kterou lze aplikovat přímo na pokožku. Můžete snadno sprchovat s Kinesiotape, aby mohl zůstat na pokožce až 5 dní, než bude nutné ji vyměnit. Celkově je lepení dobrou další možností, jak pozitivně ovlivnit a urychlit proces hojení.

Trvání

Doba trvání syndrom patelární špičky se liší od pacienta k pacientovi a závisí na příčině onemocnění. Zpravidla se však zranění hojí obvykle během 8–12 týdnů, pokud nepředstavuje žádné komplikace. Je důležité, aby pacient dodržel přestávku ve sportu a nepokračoval v namáhání již napnuté šlachy, protože to má nepříznivý vliv na průběh onemocnění a může prodloužit jeho trvání. Pokud je v případě syndromu patelární šlachy nutný chirurgický zákrok, může to také trochu prodloužit dobu trvání onemocnění. V každém případě by pacienti, kteří si sami všimnou symptomů, měli měli včas konzultovat lékaře, aby bylo možné co nejdříve omezit rozsah podráždění patelární šlachy.