Bepanthen Scar Gel: Jak to funguje

Tato aktivní složka je obsažena v Bepanthen Scar Gel.

Aktivní složkou přípravku Bepanthen Scar Gel je dexpanthenol. Alkohol kyseliny pantotenové se v těle přeměňuje na vitamín B5. Vitamín je důležitou složkou koenzymu A, který se účastní mnoha metabolických reakcí. Mezi nimi je tvorba nových kožních buněk.

Další složkou Bepanthen Scar Gel je silikon. Zabraňuje úniku tekutiny z jizvy a omezuje tak nadměrný opětovný růst pojivové tkáně. V případě jizev není hojení dokončeno ještě dlouhou dobu po uzavření rány. Pokračující zánět způsobuje zvýšenou produkci kolagenu, což může vést k vyvýšeným jizvám. Pravidelná aplikace Bepanthen Scar Gel odbourává přebytečný kolagen.

Kdy se používá Bepanthen Scar Gel?

Bepanthen Scar Gel je vhodný pro podporu hojení jizev u čerstvých nebo i starších jizev.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Bepanthen Scar Gel?

Bepanthen Scar Gel obsahuje některé složky, na které mohou být pacienti alergičtí. V tomto případě se gel na jizvy nesmí použít.

Co byste měli mít na paměti při používání Bepanthen Scar Gel

Bepanthen Scar Gel by měl být aplikován na jizvu dvakrát denně, ráno a večer. Stačí tenký film, který by měl před oblékáním krátce zaschnout. Po koupání, sprchování nebo cvičení by měl být Bepanthen Scar Gel znovu aplikován. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud se léčba přípravkem Bepanthen Scar Gel zahájí brzy po uzavření rány a gel se aplikuje pravidelně po dobu nejméně osmi týdnů.

Obecně je gel vhodný pro všechny skupiny pacientů s výjimkou pacientů, kteří jsou alergičtí na aktivní složky a složky Bepanthen Scar Gel.

Bepanthen Scar Gel lze aplikovat pouze zevně. Je vhodný i pro použití na obličej, ale nesmí se dostat do očí. Pokud k tomu dojde, je nutné oko důkladně vypláchnout vodou. Dále není Bepanthen Scar Gel vhodný pro použití na sliznice a otevřené rány.

Těhotenství, kojení a děti

Účinné látky nemají škodlivý účinek na nenarozené dítě. Z tohoto důvodu je možné i pravidelné užívání těhotnými ženami a kojícími matkami. Jizvy po císařském řezu lze také ošetřit gelem na jizvy Bepanthen.

Bepanthen Scar Gel není možné předávkovat. Účinná látka Bepanthen je přírodní produkt, který se vyskytuje i v lidském těle. V případě potřeby se účinná látka vylučuje ledvinami a močí. Nebezpečí také nepředstavuje aplikace silikonů na pokožku, které se kůží nemohou dostat do těla.

Jak získat Bepanthen gel na jizvy

Bepanthen Scar Gel je léčivý přípravek, který lze bez lékařského předpisu zakoupit ve všech lékárnách.