Bepanthen mast na rány a hojení

To je aktivní složka Bepanthen masti na hojení ran a hojení

Dexpanthenol je aktivní složkou Bepanthen masti na hojení ran a hojení. Je to alkohol kyseliny pantotenové. To je také známé jako vitamín B5 a je součástí koenzymu A, enzymu, který je důležitý pro mnoho metabolických procesů. Patří sem i obnova buněk. Aktivní složka Bepanthen je provitamin a v těle se přeměňuje na aktivní vitamín B5.

Kdy se používá Bepanthen mast na rány a hojení?

Bepanthen mast na hojení ran a hojení pomáhá při léčbě drobných ran a popraskané kůže.

Jaké jsou vedlejší účinky Bepanthen masti na rány a hojení?

Účinná látka Bepanthen je velmi dobře snášena, ale mast obsahuje další pomocné látky a přísady, např. lanolin, stearylalkohol a cetylalkohol. V ojedinělých případech mohou tyto složky způsobit lokální podráždění kůže, které však po ukončení léčby Bepanthen mastí na rány odezní a případně vymizí. Podráždění kůže se projevuje ve formě svědění, zarudnutí, vyrážky nebo puchýřů.

Co byste měli mít na paměti při používání Bepanthen masti na rány a hojení

Pokud je známá alergie na účinnou látku Bepanthen, mast se nesmí používat.

Dosud nejsou známy žádné interakce s jinými mastmi a léky. Pouze při použití masti v oblasti genitálií a konečníku je třeba věnovat zvláštní pozornost současnému používání latexových kondomů, protože odolnost kondomu proti protržení může být mastí snížena. Zvyšuje se pak riziko otěhotnění nebo přenosu nemocí.

Těhotenství, kojení a děti

Bepanthen mast na rány mohou používat děti, starší pacienti, těhotné ženy a kojící matky. Aplikace nemá škodlivý účinek na plod nebo kojence. Pro urychlení hojení lze mast aplikovat i na namáhanou nebo popraskanou kůži na břiše těhotných žen.

Jak získat Bepanthen mast na rány a hojení

Bepanthen mast na rány a hojení lze volně zakoupit ve všech lékárnách. Mast je dostupná ve třech různých velikostech balení: 20 mg, 50 mg a 100 mg v jedné tubě.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)