Kulturistika a artróza ramen | Cvičení, která je třeba dodržovat v případě artrózy ramen (omartróza)

Kulturistika a artróza ramen

In bodybuilding, bolest často dochází. Kromě dočasné bolesti svalů to může být také bolesti kloubů. Vzhledem k tomu, že velké svaly, jako je prsní sval, jsou také trénovány pohybem v lopatka, kloub je často vystaven velmi těžkým váhám.

Ty přitlačují povrchy kloubu proti sobě a tím značně zatěžují kloub. Pokud cvičení v bodybuilding při takovém zatížení jsou prováděny jen minimálně nesprávně, jedná se již o ještě větší namáhání kloubu. Nedostatek regenerace a odpočinku jsou také často příčinou bolest v ramenní kloub během bodybuilding.

Vzhledem k tomu, že tréninkový cíl by neměl chybět nebo by neměl být dlouhodobě aplikován, mírný bolest je často potlačována. Postupem času se stávají silnějšími a mohou se stát chronickou bolestí. Trvalé přetěžování ramenní kloub během silový trénink a kulturistika tak může být příčinou časného vývoje artróza. Zejména při stlačení na lavičce vznikají takové stížnosti kvůli nesprávné technice a nedostatečné stabilitě kloubu ramenní opasek.

Drogy

Léky se často používají k úlevě od bolesti ramene artróza a ke snížení zánětlivého procesu.

  • Na pomoc pacientům se často používají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto látky potlačují produkci prostaglandiny, vlastní bolest těla a zánětlivé látky.

    Mezi zástupci NSAID jsou ASS, Ibuprofen or Diklofenak.

  • Alternativou k NSAID jsou takzvané inhibitory COX-2 (Coxibe), které specificky inhibují specifický enzym (cyklooxigenáza 2) odpovědný za vznik bolesti. Coxibe jsou obecně lépe tolerovány než NSAID (což může způsobit problémy v žaludek pokud je používán nepřetržitě) a lze jej užívat po delší dobu.
  • Při silné bolesti lze také použít opioidní analgetika. Mezi slabší drogy v této skupině patří kodein, buprenorfin nebo fentanyl.
  • Doprovázející klasiku léky proti bolesti, kapsaicinové tepelné náplasti, ďáblův dráp kořen nebo vrba extrakty z kůry mohou pomoci zmírnit příznaky.