Polštář: Co to je? | Tepelná terapie jako fyzioterapie

Polštář: Co to je?

Moor polštáře jsou polštáře, které jsou k dispozici v různých velikostech a obsahují vřesoviště z různých oblastí vřesoviště, v závislosti na výrobci. Bažinové polštáře se vyrábějí speciálně pro lékařské účely a obvykle se skládají z plastové fólie, do které se plní bažina. V závislosti na výrobci je životnost slatinných polštářů několik let.

Ve většině případů lze bažinové polštáře použít jak pro vytápění, tak pro chlazení, protože bažina dokáže po určitou dobu udržovat určitou teplotu konstantní. V závislosti na požadované teplotě mohou být polštáře chlazené v ledničce nebo ohřáté ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Pro terapii chladem lze bažinový polštář ochladit na 3 ° - 6 ° a lze jej použít sportovní zranění, modřiny, záněty nebo bolest zubů, například.

Pokud je rašelinový polštář zahřátý na 50 °, může mít uklidňující účinek krk a zpět bolest, revmatické choroby, bolest břicha nebo menstruační křeče. Vřesoviště polštář podporuje krev oběh, stimuluje metabolismus a ulevuje bolest. Při zahřátí může zmírnit svalové napětí a otužování a zmírnit bolesti kloubů.

Vřesoviště polštář pro záda

Vřesoviště lze velmi dobře použít na záda bolest, svalové napětí v krk a pro doléčení herniovaných disků. V zásadě existuje mnoho různých příčin bolest v zádech. Ne všechny lze zvenčí léčit kauzálním polštářem, většinou tepelná terapie je terapie symptomů.

Zejména v případě herniovaných disků spondylolistézy nebo jiné nesvalové příčiny potíží, léčbu by měl vždy provádět lékař a fyzioterapeut. Aplikace vřesoviště má podpůrný účinek. Pro samoléčbu svalů napětí, ramenokrk-blatníkový polštář se speciálním střihem je vhodný. Močový polštář by měl být zahřátý a měl by ležet na ramenou a krku po dobu 20–40 minut, aby se svaly mohly uvolnit a aby se ulevilo od bolesti. Polštář pro vřesoviště je tedy lepší alternativou k běžným lahvím s teplou vodou, protože uchovává teplo déle a nehrozí únik a opaření.