Příčiny | Cvičení pro hallux rigidus

Příčiny

Příčiny osteoartrózy jsou obecně špatně pochopeny. Mechanické přetížení, například kvůli zploštění klenby nohy, ale také systémová onemocnění, která vedou k zánětu v těle (např. dna) může přispět ke společnému artróza v metatarsofalangeální kloub palce na noze. The metatarsofalangeální kloub palec palce je velmi důležitým kloubem pro fyziologickou chůzi, něco, čeho si v běžném životě často neuvědomujeme.

Když se převalíme přes nohu, metatarsofalangeální kloub palce musí uvolnit pohyb. V tuhý koudel, tento proces je bolestivě omezen a může dojít k kulhání nebo jiným jemným mechanismům. To může také způsobit problémy v kotník, koleno nebo kyčelní kloub.

OP

K ulehčení se používají dlahy, vložky a přizpůsobená obuv Hallux rigidus stejně jako pro pooperační ošetření k ochraně kloubu. Všechny přispívají k bezbolestnému a fyziologickému převrácení nohy. K dispozici je široká škála dlah, proto se prosím obraťte na terapeuta, obchod se zdravotnickými potřebami nebo ortopeda, který přizpůsobí dlahu jednotlivému pacientovi.

Dlahy mohou být také užitečné v případě dalšího Hallux valgus (odchylka prstu dovnitř). Existují takzvané rozbalovací podešve / vložky, které určitým způsobem umisťují špičku, aby se zabránilo bolest. Individuálně přizpůsobené dlahy a boty jsou často spolufinancovány z zdraví pojišťovna a může zlepšit funkčnost v každodenním životě a příznaky.

Shrnutí

Hallux rigidus je progresivní onemocnění způsobené artróza metatarsofalangeálního kloubu palce na noze. Vede to k deformacím kloubů a ztrátě pohybu až k úplnému vyztužení kloubu. Pokud již konzervativní terapie není možná, lze provést chirurgický zákrok.

V tomto případě je nutné provést individuální přizpůsobení pacientovi v závislosti na závažnosti a příznacích. Rozlišuje se mezi zachováním kloubů (cheilektomie, operace přemístění) a výztuhami. Umělá náhrada kloubu je velmi kontroverzní.

Konzervativně se pokouší udržet mobilitu kloubů co nejdéle pomocí mobilizačních cvičení, strečink cviky a posilovací cviky a aby příznaky byly v každodenním životě co nejnižší. Dobrým způsobem, jak podpořit pohyblivost kloubů, je použití ortopedických vložek, obuvi nebo dlah. masáž léčba může být také účinná při zmírnění akutních příznaků. Je také důležité zahrnout vzor chůze a okolí klouby při léčbě hallux rigidus, protože tyto struktury jsou často ovlivněny jemným držením těla a kulhajícím mechanismem.