Příčiny | Cvičení pro ankylozující spondylitidu

Příčiny

Příčiny ankylozující spondylitida stále nejsou jasně pochopeny. Předpokládá se však, že je založen na genetické vadě v imunitní systém, Protože 90% pacientů má protein HLA-B27, který je zodpovědný za rozpoznávání a kontrolu nemocí. Tento typ proteinu se může u každé osoby lišit, zhruba podle podobného vzorce jako různé krev skupiny. Bylo zjištěno, že HLA-B27 může někdy reagovat na patogeny o něco méně silně než jiné formy, což má za následek větší imunitní reakci, během níž je podezření na vývoj Bekhterevovy choroby.

Terapie

Existuje celá řada různých terapeutických přístupů k léčbě ankylozující spondylitida, často v kombinaci. Jelikož na tuto chorobu nelze vyléčit, je nutné celoživotní pokračování terapie. 1 Operace Operace je poslední možností léčby Bekhterevovy choroby.

Injektuje se, když bolest nelze ovládat pomocí léků, zakřivení páteře je extrémně pokročilé (takže například již není možný oční kontakt s jinými lidmi) nebo jsou ovlivněny jiné orgány. 2. léky Drogy volby pro Bekhterevovu chorobu jsou hlavně bolest a léky potlačující zánět, jako jsou NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), kortizony nebo léky, které blokují takzvaný TNF-alfa (jedná se o látku podporující zánět). 3) Fyzioterapie Nejdůležitější částí léčby Bekhterevovy choroby je fyzioterapie fyzioterapeutická cvičení jako hlavní složka. Udržují a zlepšují pohyblivost páteře a posilují a protahují svaly. Studená, tepelná, elektrická nebo radonová terapie může mít navíc pozitivní vliv na průběh onemocnění a onemocnění bolest.

Historie

Průběh Bekhterevovy nemoci nelze nikdy přesně předpovědět. Průběh se liší od pacienta k pacientovi, protože i nemoc se může časem změnit. Protože se jedná o chronické onemocnění to nelze vyléčit, průběh Bekhterevovy nemoci se může táhnout roky.

Pokud je diagnostikována a léčena včas, lze ve většině případů dobře zvládnout zánět pomocí léků a pravidelného cvičení. Individuální průběh nemoci se velmi liší: u některých pacientů může dojít k úplnému ukončení onemocnění, u jiných relabující průběh, s individuálními záchvaty různé délky a závažnosti a u jiných neustálý výskyt příznaků. Terapie je proto vždy přizpůsobena individuálnímu průběhu onemocnění s cílem jej co nejvíce pozitivně ovlivnit. Pokud se páteř neléčí, může v průběhu onemocnění ztuhnout, což pak vážně omezuje pohyby postižených.