Příčiny | Cvičení na bolesti hlavy během těhotenství

Příčiny

Hormonální změny, změny oběhu, metabolismu a spánkových návyků mění ženský organismus. Kvůli změně krev oběh mozek a změněný přísun živin, na který může přijít bolesti hlavy. Vyhýbejte se stimulantům, jako je nikotin or kofein, které těhotná žena mohla dříve konzumovat, může způsobit bolesti hlavy. Psychický stres může také způsobit bolesti hlavy během těhotenství. V pozdních těhotenství, změněná statika, která ovlivňuje páteř a tím i krční páteř a ramenokrk oblasti, je často příčinou napěťové bolesti hlavy.

Jsou bolesti hlavy během těhotenství nebezpečné?

Většinou, bolesti hlavy během těhotenství jsou neškodným vedlejším účinkem. Pokud se však vyskytnou doprovodné příznaky, jako jsou zvýšené, je třeba urgentně vyhledat lékaře krev tlak, změněné chování v moči (bílkovina v moči, časté močení). To může být komplikace těhotenství.

Toto je známé jako stenóza těhotenství (preeklampsie nebo otrávení těhotenstvím). Jedná se o absolutní nouzi a vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc. Kromě výše zmíněných příznaků jsou otoky, poruchy zraku, závratě, nevolnost nebo horní bolest břicha (pravá strana) se často vyskytují. Gestační stenóza je však vzácná a mnoho případů bolesti hlavy během těhotenství je nekomplikovaných.

Fyzioterapie / co pomáhá?

Fyzioterapeutická léčba bolesti hlavy během těhotenství záleží na příčině bolest. Léčba měkkých tkání, jako jsou masáže, terapie fascií nebo léčba spouštěcího bodu, může být užitečná pro napětí v ramenikrk plocha. Cvičební program skládající se z posilování a mobilizace oběhu a také strečink cvičení je individuálně přizpůsobeno potřebám těhotné ženy.

Tepelné aplikace, jako je fango nebo červené světlo, lze použít ke zmírnění napětí a také k posílení svalstva relaxace ale také k psychologické relaxaci. Ruční terapeutické techniky mohou být užitečné také v případě zablokování páteře, například v důsledku změněné statiky. Posilovací trénink a trénink držení těla mohou působit proti přetížení a tím dlouhodobě zabránit výskytu bolestí hlavy nebo zmírnit jejich intenzitu. Dýchání terapie nebo relaxace techniky se lze naučit i ve fyzioterapii. Následující články by vás mohly v tomto ohledu zajímat:

  • Stres během těhotenství
  • Jóga pro těhotné ženy
  • Akupunktura během těhotenství