Příčiny syndromu karpálního tunelu | Syndrom karpálního tunelu - cvičení, která pomáhají

Příčiny syndromu karpálního tunelu

Karpální tunel je kanál na zápěstí, přesněji mezi koulí malého prst a míč palce. Je tvořen malým zápěstím kosti a na vnější straně firmou pojivové tkáně kapela. šlachy flexorových svalů ruky umístěných v předloktí běžte v tomto kanálu a pohybujte se směrem k prstům.

Nerv - střední nerv - prochází středem. Je zodpovědný za citlivý přísun palcové strany dlaně, palce, ukazováčku prst a prostřední prst, tj. k předávání pocitů, jako je hmat, a k přenosu těchto informací do mozek. Kromě toho zásobuje některé svaly v oblasti popsané výše motorickou energií, tj. Přenáší pohybové příkazy z mozek do svalů a tím zajišťuje tvorbu pěsti a prst pohyb, například.

Pokud v tomto úzkém kanálu dojde k otoku - ať už způsobenému úrazem, a zlomenina z zápěstí, přepětí nebo také těhotenství, o kterém pojednává níže - tlačí na nerv. Výsledkem tohoto tlaku je nervová komprese, což znamená, že informace, kterou má nerv předávat, ať už smyslový nebo motorický, se sníží nebo se vůbec nepřenáší. Na jedné straně tedy existuje citlivý tlak bolest, na druhé straně existují senzorické poruchy, jako je brnění v prstech a poruchy pohybu v ruce a prstech. Jeden pak mluví o a syndrom karpálního tunelu. Prodloužená existence může mít za následek oslabení svalstva.

Těhotenství

Jak již bylo uvedeno, těhotenství může být příčinou syndrom karpálního tunelu. Během těhotenství, tělo akumuluje více vody v pojivové tkáně, který způsobuje otoky. Kompresní syndromy se mohou vyskytovat kdekoli v těle. Nicméně, syndrom karpálního tunelu je nejběžnější, protože kostnatý a pojivové tkáně pevná hranice nenabízí žádný prostor pro expanzi tkáně. Příznaky jsou často obzvláště nepříjemné v noci, ale syndrom karpálního tunelu obvykle vymizí několik týdnů po porodu, když dojde k vodě vyvážit v tkáni normalizuje.