Příčiny bolesti | Bolest Příznaky prasknutí manžety rotátoru

Příčiny bolesti

Projekt bolest k tomu dochází u a otočná manžeta prasknutí silně závisí na tom, zda je zranění akutní (např. v důsledku nehody) nebo zda je to z důvodu opotřebení souvisejícího s věkem. Ten je obvykle méně bolestivý než akutní zranění. Je to proto, že traumatická slza často zraní několik tkání současně.

Příčinou bolest je pak hlavně kvůli poškození mnoha citlivých plavidla a nervové buňky, které se přenášejí bolest signály do mozek. Jak akutní poranění, tak prasknutí otočná manžeta často způsobují bolest v pohybu. Příčina bolesti je založena na skutečnosti, že poškozené struktury jsou určitými pohyby napnuty, stlačeny nebo jinak namáhány, ale plná funkční schopnost již není dána.

Výsledkem je výrazná bolest a vyhýbání se určitým pohybům. Na základě pohybů vyvolávajících bolest lze vyvodit závěry o zraněných šlachy a vazy. Příčinou bolesti je tedy především samotné poranění, ale příznaky lze zesílit vnějšími vlivy, jako je tlak na postiženou oblast nebo určitými pohybovými sekvencemi.

Jak rozpoznám roztržení manžety rotátoru?

A otočná manžeta ruptura má četné jasné známky toho, podle čeho ji lze rozpoznat. Patří mezi ně typické funkční poškození postiženého ramene: další příznaky zahrnují svalovou slabost, necitlivost a vnější známky poranění, jako jsou modřiny. Pro potvrzení diagnózy lékař v případě potřeby provede rentgenové záření a / nebo provede ultrazvuk vyšetření a zařídit MRI.

  • Jen při zvedání paže nad hlavu
  • Lokalizace bolesti a časté noční bolesti, když ležíte na zraněném rameni
  • Při nehodě bylo slyšet praskání
  • Pocit nestability
  • Možná pseudoparalýza.

Omezený pohyb

V závislosti na tom šlachy a vazy jsou ovlivněny prasknutím rotátorové manžety a ať už se jedná o odtržení nebo odtržení, pohybová omezení jsou více či méně výrazná. Na základě různých funkčních omezení ramene po poranění lze potom vyvodit závěry o zraněné tkáni.

  • If únos (únos) paže je možný pouze v omezené míře, což naznačuje poranění svalu supraspinatus.
  • V případě, že vnější rotace je omezen, sval infraspinatus nebo malý kulatý sval může být zraněním ovlivněno.
  • Pokud jsou problémy s otočením paže dovnitř, je nejpravděpodobnější, že sval pod lopatka je poškozen.