Příčiny / příznaky | Cvičení pro ischiatickou bolest během těhotenství

Příčiny / příznaky

Ischiatický bolest obvykle se vyskytuje na jedné straně a má tahavý, „trhací“ charakter. Obvykle vyzařují z dolní části zad přes hýždě do dolních končetin. V této oblasti mohou také nastat smyslové poruchy ve formě brnění (mravenčení), necitlivosti nebo elektrizování / hořící pocity.

Ve vzácných případech ischiatický bolest je také doprovázeno dočasnou paralýzou v noha nebo omezení mobility. Ovlivněné svaly jsou často velmi napnuté. Kašel, kýchání, lisování, ohýbání nebo strečink postižených noha zhoršit příznaky.

Důvodem stížností je, že sedacího nervu je podrážděný nebo stlačený ve svém průběhu. Během těhotenství, Děje se to proto, že těhotná žena přibere. Tato váha a váha nenarozeného dítěte vyvíjí silný tlak na pánev a dolní část bederní páteře těhotné ženy.

  • Těžiště těla se posune dopředu a těhotná žena se dostane do polohy dutých zad. V důsledku toho sedacího nervu může být zúžen.
  • Kromě toho ischiatický bolest může být způsobeno skutečností, že gluteální svaly jsou příliš slabé vyvážit nadváha na přední straně.
  • Pozice plod mohou být také nepříznivé, takže samotný plod tlačí na sedacího nervu.
  • Úlohu hrají také hormonální změny: propuštění těhotenství hormonů uvolněte vazy a svaly v oblasti zad a pánve. Vzniká svalová nerovnováha, takže kostní struktury se mohou posunout a dráždit nerv.
  • Tkáň růstu děloha může také tlačit na nerv.
  • Poměrně vzácnou příčinou je nedostatek žil krev v malé pánvi vyvolává ischiatickou bolest.

Kdy může dojít k ischiatické bolesti

V zásadě, ischias bolest může nastat kdykoli během těhotenství. Pravděpodobnost příznaků se však zvyšuje s růstem nenarozeného dítěte. Koneckonců, váha nenarozeného dítěte se stále více zvyšuje, takže se úměrně s ním zvyšuje také tlak na ischiatický nerv, což zvyšuje pravděpodobnost podráždění.

Kromě toho, břišní svaly těhotných žen během těhotenství se prodlouží o 20%, zatímco gluteální svaly zůstanou nezměněny. To má za následek nerovnováhu mezi břišními a gluteálními svaly, kterou často nelze napravit. Potom se stane, že těhotná žena posouvá těžiště svého těla dále a dále dopředu a dostane se do polohy dutého zad. To zase zvyšuje tlak na nervy. Kromě toho se na začátku 3. trimestru nenarozené dítě otáčí tak, aby jeho hlava může bolestivě tlačit na sedací nerv.