Syndrom krční páteře - tato cvičení pomáhají

V následujícím textu jsou vysvětlena cvičení, která zabraňují syndromu krční páteře nebo zlepšují již vyvinutý syndrom krční páteře nebo pomáhají při hojení. Ve fyzioterapii se léčí zejména struktury, které jsou obzvláště namáhány jednostrannými a statickými aktivitami a které mají sklon k hypertonu kvůli nedostatku krev oběh. Navíc k krev oběh stimulující léčbu syndromu krční páteře by měl pacient také provádět relaxace cvičí sám. Jednoduché kroužení ramen pomáhá ulehčit bolest způsobené neustálým namáháním. Strečink ramenních svalů je také velmi vhodné.

8 jednoduchá cvičení k napodobení

 1. Protahování ramenních svalů
 2. Protahování hrudních svalů
 3. Posílení svalstva lopatky
 4. Posílení ramenních kompresorů
 5. Posílení krátkých krčních svalů
 6. Posílení svalstva krku
 7. Posílení bočních krčních svalů
 8. Posílení zadní horní části těla

> 1) Strečink svaly ramen Jedna paže by měla být držena mírně od těla, loket zůstává rovný, dlaň je rovnoběžná s podlahou a je záměrně tlačena trochu dále k podlaze. The hlava je nakloněn na opačnou stranu, podržte tento úsek po dobu 30 sekund a poté změňte strany. 2) Strečink z truhla svaly Stejně účinné je protažení velkých svalů hrudníku, kdy se pacient postaví proti rámu dveří a zafixuje paži k rámu v úhlu 90 ° a udělá krok vpřed, aby bylo možné jasně cítit svaly hrudníku.

Vzhledem k obvykle křivému držení těla v každodenním životě pomáhá toto protahovací cvičení dostat se do vzpřímené polohy. Další protahovací cvičení najdete v článcích:

 • Jaký je nejlepší způsob protažení krční páteře?
 • Protahovací cvičení
 • Jaký je nejlepší způsob uvolnění krční páteře?

Kromě uvolnění a protahovací cvičení, specifický silový trénink měl by být vyvinut program. Horní části zad, krátké krk svaly a svaly paží jsou obzvláště důležité.

Posilovací cvičení lze provádět pomocí a bar, Theraband, malé činky nebo koule. Cvičení na horní část zad by měla být aplikována konkrétně na kosodélníky, toto svalstvo leží mezi lopatkami a zajišťuje jejich kontrakci. Čím silnější jsou svaly, tím méně je horní část těla vtažena do hrbáč pozice.

3) Posílení kosodélníků Výchozí pozice je vzpřímená poloha vsedě na židli (alternativně na podlaze s nohama ve vzpřímené poloze), ruce uchopte tyč (nebo požadovanou pomůcku) a lokty jsou vedeny dozadu blízko k horní části tělo. V konečné poloze jsou lopatky výrazně staženy k sobě. Pro zvýšení tohoto cvičení je tyč držena přímo na truhla výšky a roztažené (izometrické).

4) Posílení Latissimu Další cvičení se provádí ze stejné polohy, paže jsou natažené nahoru a tyč je stažena dolů za hlava (Lat tah). Variace je zde také s izometrickým roztahováním pólu za hlava. Více cviků na krční páteř najdete v článku Cvičení na záda bolest.