Cervix je stále uzavřen | Cvičení na děložní hrdlo během těhotenství

Cervix je stále uzavřen

Během těhotenstvíse čípek je těsně uzavřen, aby chránil nenarozené dítě před choroboplodné zárodky než vstoupí. Pouze kolem 39. týdne roku těhotenství dělá čípek stávají se měkkými a krátkými, aby se připravili na nadcházející narození. Proto stav z čípek je dobrým výchozím bodem pro porodní asistentku nebo gynekologa, aby zjistili, ve které fázi narození se žena nachází.

V některých případech se děložní čípek neotevře navzdory nástupu porodu. Například pokud dítě nevyvíjí dostatečný tlak na děložní čípek - v tomto případě to lékaři označují jako slabost při porodu. Kapání může pomoci posílit kontrakce.

Ve většině případů však stačí, aby porodní asistentka stimulovala děložní čípek. Za tímto účelem vloží porodní asistentka a prst do pochvy a pohybuje prstem tam a zpět podél děložního čípku. Tření způsobí oddělení membrán dítěte od děložního čípku a uvolnění hormonu prostaglandinu. Hormon zajišťuje, že kontrakce začít silněji a že porod ve většině případů proběhne během následujících 48 hodin.

Alternativní opatření k léčbě

Jako alternativu k popsaným léčebným opatřením, akupunktura může mít pozitivní vliv na děložní hrdlo. Studie ukazují, že těhotné ženy, které dostaly akupunktura aplikace během těhotenství měl měkčí děložní čípek. Kromě toho mohla být úvodní fáze děložního čípku zkrácena v průměru o 2 hodiny. Homeopatické léky, jako je Pulsatilla pratensis (kravská svorka), lze brát jako a doplněk k přípravě na porod. Pomáhá uvolnit děložní čípek a zjemnit ho.

Shrnutí

Cervix hraje při porodu rozhodující roli: na jedné straně zajišťuje ochranu proti zvedání choroboplodné zárodky, na druhé straně reguluje čas narození. Pokud je děložní čípek slabý, je nutný přísný odpočinek v posteli nebo chirurgický zákrok, aby se zabránilo a potrat or předčasný porod. Jinak lze děložní čípek během těhotenství cvičit pomocí ústních cvičení a pánevní dno výcvik. Po těhotenství, pánevní dno cvičení pomáhají zmenšit velikost děložního čípku.