Bolest kostrče v souvislosti s kontrakcemi Cvičení na bolest kostrče během těhotenství

Bolest kostrče v souvislosti s kontrakcemi

Smlouvy se mohou objevit již 20. týden v týdnu těhotenství, známé jako porodní bolesti. Tyto kontrakce se mohou také projevit jako zpět bolest, bolest břicha or kostrče bolest, ale neměly by se objevit více než 3krát za hodinu před datem narození a ne v pravidelných intervalech, jinak by měl být konzultován lékař. Porodní bolesti, na začátku takzvané otvírací bolesti, se projevují v pravidelných intervalech, které jsou na začátku delší a pak se zmenšují a zmenšují. Tyto otevření kontrakce také více bolí v oblasti kostrče na začátku a později přejít do břicha a případně do nohou. Úlevy lze dosáhnout například a masáž ježkovou koulí nebo působením tepla na záda.

Zákaz zaměstnání

Zákon o ochraně mateřství obsahuje nejen předpisy o konstrukci pracoviště a zákazu výpovědi, ale také zákazy zaměstnání. V současné době se vztahuje pouze na ženy, které jsou zaměstnané nebo pracují z domova, nikoli na studentky, žáky nebo osoby samostatně výdělečně činné. Předpisy pro úřednice jsou rovněž popsány samostatně federální a státní vládou.

Na jedné straně existuje individuální zákaz zaměstnání, který závisí na tom, zda jde o život resp zdraví matky nebo dítěte je v konkrétním případě ohroženo. V jednotlivých případech to může být například psychologický problém, sklon ke zvracení nebo předchozí potrat. Individuální zákaz zaměstnání musí být vydán lékařským potvrzením popisujícím příslušný problém.

Kromě toho existuje zákaz zaměstnání související s prací, který se týká podmínek na pracovišti. Zaměstnavatel musí mít kompetentní posouzení, například také ve spolupráci s lékařem společnosti, aby bylo možné posoudit riziko pro těhotnou ženu a dítě. Těhotná žena může být například přeložena nebo propuštěna z práce.

Pokud má ošetřující lékař dojem, že okolnosti na pracovišti nebyly dostatečně pečlivě prozkoumány, může také vydat dočasný zákaz zaměstnání, dokud nebudou okolnosti vyjasněny. Obecný zákaz zaměstnání existuje v posledních 6 týdnech před porodem, pokud s tím těhotná žena dobrovolně nesouhlasí. Mezi činnosti, které nastávající matka nesmí provádět, patří například zvedání těžkých břemen (nad 5 nebo 10 kg), činnosti ve stoje déle než 4 hodiny, činnosti se zvýšeným rizikem úrazů a práce.