Komplikace po operaci | Cvičení s kolenem TEP

Komplikace po operaci

Komplikace po a koleno TEP se většinou projevují bolest nebo opožděný rehabilitační proces. Operace je vždy velkým zásahem a příčinami, které vedly k nutnosti TEP, stejně jako špatným generálem stav z kolenní kloub jsou rizikové faktory pro následné komplikace. Mezi komplikace umělé kolenní kloub jsou V některých případech důvodem pro bolest nelze vůbec přičíst operovanému kolenu, ale vyzařuje z jiné problémové oblasti (např. kyčle).

V každém případě pooperační bolest který neodpovídá normální bolesti rány nebo je extrémně silný a pronikavý by měl být vždy projednán s lékařem, aby mohl v případě potřeby zahájit diagnostická opatření, aby se dostal ke spodní části příčiny problémů. Čím dříve jsou problémy identifikovány, tím větší je šance, že nenastanou žádné vážné komplikace, aby se proces hojení dlouho nezdržoval. Tento článek by vás mohl také zajímat: Komplikace po operaci kolenního TEP

  • Typická rizika operace
  • Uvolnění protézy
  • Infekce
  • Nestability
  • Osteolýza (oděr kostí)
  • Artrofibróza (zánětlivé onemocnění pojivové tkáně)

Cvičení po operaci

1) Posilování Položte jednu nohu na schod, zatímco druhá noha zůstane na zemi. Nyní přesuňte svoji váhu na přední nohu, která je na schodu, tak na zadní noha se zvedne z podlahy. Držte tuto pozici po dobu 2 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy.

15 opakování, poté změňte strany. 2) Protáhněte si lehněte na záda. Paže a nohy jsou volně natažené.

Nyní jednu zvedněte noha co nejrovnější směrem nahoru, takže noha a kyčle jsou navzájem v 90 ° úhlu a chodidlo chodidla směřuje ke stropu. Držte úsek po dobu 20-30 sekund a poté změňte strany. 3) Posílení a stabilizace Lehněte si na záda a vyložte si nohy.

Paže jsou po stranách volné. Nyní tlačte hýždě od podlahy směrem ke stropu tak, aby stehna a záda tvořily přímku. Vydržte v této poloze po dobu 20 sekund a poté hýždě spusťte zpět dolů na podlahu.

Opakujte po krátké přestávce. Aby to bylo obtížnější, lze cvičení provádět také střídavě na jednom noha po zbytek rehabilitace. Hledáte více informací o operaci kolenního TEP?

Pak byste si měli přečíst tyto články:

  • Cvičení po operaci kolenního TEP
  • Koleno TEP-OP - Co se děje?
  • Délka operace?
  • Fyzioterapie po operaci kolena

Primárním cílem následné léčby totální endoprotézy kolenního kloubu je zajistit, aby pacient neměl bolesti, a obnovit pohyblivost a odolnost kolena. Fyzioterapie zde hraje ústřední roli. Na začátku se noha jemně pohybuje pasivními cviky terapeuta bez pomoci pacienta a trénink chůze se provádí na chůzi AIDS.

Dále lehké masáže a lymfy drenáž může pomoci stimulovat tok lymfy a zabránit tak silnému otoku. Podpora chlazení může pomoci udržet otoky a bolest na uzdě. Pokud je rána uzavřená, vodní gymnastika je také dobrý způsob, jak zahájit terapii, protože tlak vody má pozitivní vliv na lymfy průtok a pohyby ve vodě lze provádět snadněji.

Obecně je vypracován rehabilitační plán specifický pro pacienta, ve kterém je pacient postupně přiveden zpět na plnou váhu. Zkušený terapeut provede pacienta jednotlivými fázemi rehabilitace a v závislosti na dosaženém pokroku provede vhodná cvičení k posílení, stabilizaci a mobilizaci kolenní kloub. Fyzioterapeut může také sledovat první sportovní aktivity, jako je běh na běžeckém pásu nebo trenažéru, aby bylo možné přímo předvídat chyby v pořadí pohybu. Celkově následná léčba TEP začíná přímo v den operace a trvá 8-12 týdnů.