Konzervativní terapie / fyzioterapie Cvičení pro existující artrózu fazety

Konzervativní terapie / fyzioterapie

Fyzioterapeutická terapie si klade za cíl do značné míry zachovat pohyblivost páteře a minimalizovat příznaky osteoartrózy, jako je bolest a napětí. Pro pozdější, masáž k dispozici jsou techniky, léčba spouštěcím bodem a terapie fascií. A strečink s pacientem by měl být také vypracován cvičební program, který může provádět bezpečně a nezávisle doma.

Mobilitu páteře lze pasivně zlepšit manuální terapií terapeutem. Trakční léčba může například krátce ulevit postiženým klouby v závěsu a ulehčení bolest. Obzvláště důležitá je také posturální korekce studium fyziologický, chování přátelské k zádům v každodenním životě.

Pacient by měl vědět, která poloha je pro něj škodlivá a jak proti ní působit. Měl by být vypracován domácí trénink s cviky na úlevu po přetížení, s mobilizačními cviky a posilovacími cviky na slabé svaly. Kvalita provedení je důležitá, protože nesprávné provedení může vést k dalším nesprávným napětím.

Pacient by měl být informován o nápravných opatřeních, která by mu pomohla při akutním stavu bolest podmínky. Jako příklad je třeba zmínit úlevové polohy, jako je například krokování. Kromě pohybové terapie a manuální léčby terapeutem existuje široká škála možností od fyzikální terapie a elektroterapie.

Elektroterapie může mít úlevu od bolesti. Existují zařízení, která může pacient používat doma (např. TENS). Aplikace tepla a chladu mohou být užitečné v případě napětí nebo zánětu. Pro pacienty s fazetou existuje široká škála kurzů a skupin artróza. Zadní fitness kurzy, škola zpět nebo dokonce aqua gymnastika je často nabízena v každém městě a je často dotována zdraví pojišťovny.

Kortizon

V případě silné bolesti rezistentní na léčbu kortizon lze injikovat přímo do fazetového kloubu. K tomu obvykle dochází při CT zobrazování. Toto se označuje jako terapie bolesti.

Často je naplánováno několik sezení po dobu 6-12 týdnů. Kortizon se vstřikuje do kloubu a může tam šířit svůj protizánětlivý účinek. Typické vedlejší účinky přípravku kortizon, jako je přírůstek hmotnosti, nelze očekávat kvůli místní a relativně nízké dávce.

Úspěch terapie se liší. Ve většině případů lze dosáhnout dobrého krátkodobého zlepšení příznaků. Nelze však stanovit prognózu, jak dlouho to potrvá, a u jednotlivých pacientů se velmi liší. Kortizon se říká, že má chrupavka- škodlivý účinek. Lékař musí objasnit, zda je kortizon lékem volby pro dlouhodobou léčbu.