Kontraindikace pro trénink manžety rotátoru | Trénink manžety rotátoru

Kontraindikace pro trénink manžety rotátoru

V případě, že otočná manžeta je akutně poškozena určitými zraněními, trénink by měl být pozastaven. Patří mezi ně například: I když je důležité, aby byl trénink přizpůsoben úrazu, vždy je třeba hledat radu zkušeného terapeuta, aby nedošlo k většímu poškození. Dokonce i v případě chronických poranění, jako je artróza nebo umělé ramenní kloub, je důležité prodiskutovat rozsah školení s dostatečným předstihem. Jinak je víra, že v případě zranění není nutný vhodný trénink, ve skutečnosti spíše kontraindikována, protože proces hojení je často pozitivně ovlivněn pohybem a posilováním svalů.

  • Záněty,
  • Roztržení šlachy
  • Nebo těžké svalové zranění.

Může silná rotátorová manžeta zabránit chorobám ramen?

Silný otočná manžeta může zabránit mnoha chorobám a úrazům v oblasti ramen. Patří mezi ně: Dislokace ramene: Dislokace ramene není skutečnou chorobou v tom smyslu, že k ní dochází, když hlava of pažní kost je vytržen z dutiny glenoidu silou. Silný otočná manžeta zvyšuje stabilitu ramenní kloub takže k tomuto zranění dochází méně často.

  • Dislokace ramene: Dislokace ramene není skutečnou chorobou v tom smyslu, že k ní dochází, když hlava of pažní kost je vytržen z dutiny glenoidu silou. Silná manžeta rotátoru zvyšuje stabilitu ramenní kloub takže k tomuto zranění dochází méně často.

Správná zátěž během tréninku

Správné zatížení při tréninku manžety rotátoru je důležité pro úspěch tréninku a pro zabránění zranění. Pokud je člověk jinak navržen tak, aby vykonával několik opakování s velkou hmotností a namáhal sval až do vyčerpání, je třeba při tréninku rotátorové manžety věnovat pozornost čistému provedení cvičení. Konkrétně to znamená nastavení hmotnosti tak, aby bylo možné dosáhnout stanoveného počtu opakování bez přílišného úsilí.

V závislosti na cíli tréninku (prevence úrazů, působení na svalovou nerovnováhu nebo nárůst svalové hmoty) se může počet provedených sérií cvičení lišit. Pokud je zátěž během tréninku příliš vysoká, hrozí nesprávné provedení cviků a příliš rychlé vyčerpání svalů, které by mohlo vést ke zranění. Můžete zjistit, zda je zátěž správná, pokud lze daný počet opakování na relaci provést koncentrovaným a čistým způsobem.

Pokud se svaly začínají křečovat nebo třást a posledních několik opakování je obzvláště obtížných, váhy by se měly snížit, protože zátěž je příliš velká. Cíl školení:

  • Zahřát: 3 x 15 Whl. (nízká hmotnost, žádná úplná únava)
  • Power vytrvalost: 3 x 15 whl. (váha tak, aby nastala úplná únava)
  • Růst svalstva: 3 x 10 whl. (váha tak, aby nastala úplná únava)