CHOPN | Cvičení proti inhalační bolesti

COPD

COPD je anglická zkratka pro chronickou obstrukční plicní nemoc, těžkou progresivní plíce onemocnění, které stále více vede k dušnosti a sníženému fyzickému výkonu. Hlavní příčinou COPD is kouření. Mezi další příznaky kromě dušnosti patří úbytek hmotnosti, úbytek svalové hmoty a psychologické problémy.

V průběhu nemoci krev hladina oxidu uhličitého se zvyšuje, protože plíce ztrácejí pružnost a mají větší zbytkový objem (vzduch, který není vydechován). V důsledku chudší větrání dýchacích cest se do buněk dostává méně kyslíku, což může v nejhorším případě vést k rozvoji cor pulmonale (plíce srdce), což vede k dýchání potíže, i když jsou v klidu. COPD je rozdělena do různých stádií onemocnění, která určuje terapii.

Cílem léčby CHOPN je zlepšit toleranci zátěže, zpomalit progresi onemocnění a zlepšit kvalitu života pacienta. CHOPN je léčena bronchodilatátory (bronchodilatátory), anticholinergika, beta-2 sympatomimetika, theofylin, mukolytika a kortizon. Kromě toho mohou speciální formy terapie, jako je fyzioterapie, usnadnit každodenní život pacienta prostřednictvím specifického tréninku dýchacích svalů.

Součástí léčby CHOPN je také tělesná výchova, aby se zvýšila odolnost pacienta. Celkově není CHOPN vyléčitelná, ale lze ji dobře kontrolovat pomocí vhodných forem terapie. Pokud vás toto téma zajímá, můžete si přečíst více informací v těchto:

  • Fyzioterapie pro CHOPN
  • CHOPN - cvičení z fyzioterapie

Shrnutí

Insgesmat může pomoci proti bolest při vdechování, zvláště pokud je příčina svalová nebo jsou ucpané obratle nebo modřiny. Pro jiná základní onemocnění, jako je astma nebo CHOPN, však speciální dechová cvičení může také pomoci normalizovat dýchací proces a ulevit si bolest, V případě, že bolest je způsobeno přetížením, je vhodné snížit trénink a přizpůsobit ho fyzické kapacitě, aby bylo možné v budoucnu problémům předcházet.