Jízda na kole v zimě? samozřejmě!

V létě mnoho lidí používá kola jako praktický a ekologický dopravní prostředek: na nákupy, na cestu do práce nebo na víkend. Ale s prvním mrazem je kolo odloženo na zimu. Existuje další způsob! Použijte pozitivní a zdraví-propagační vlastnosti jízdy na kole i ve Winderu! Podle Německé rady pro bezpečnost silničního provozu (DVR) nemusí být vaše kolo řádně vybavené a přemístěné s rozumem strávit půl roku v hibernaci.

DVR v tomto ohledu poskytuje následující tipy.

  • Šaty podle „cibule princip “: několik tenkých vrstev místo jedné silné. Tímto způsobem se můžete vždy přizpůsobit aktuálnímu stav a vyvarujte se nevolnosti zmrazení a pocení. Kromě toho jsou mezi jednotlivými vrstvami vytvořeny polštáře ohřívacího vzduchu.
  • Chraňte své ruce nejlépe palčáky; čelenka nebo čepice pod helmou udržuje uši v teple.
  • Podle dopravních odborníků je systém osvětlení motocyklu důležitý: konvenční bočníběh dynama často nedokážou spolehlivě vyrábět energii v rozbředlém sněhu a sněhu. Lepší jsou dynama náboje, která se často nacházejí na nových kolech. Pokud chcete svůj motocykl dovybavit, můžete také zvolit a Vystoupil dynamo. Dvouvodičové vedení také vylepšuje spolehlivost osvětlovacího systému. Přední a zadní světla by měla být vybavena automatickým parkovacím světlem, abyste byli ve stoje stále osvětleni a byli tak viditelní pro ostatní účastníky silničního provozu. Můžete také nosit další oblečení s reflexními pruhy.
  • Předepsané a zvláště důležité v zimě jsou žluté pedálové reflektory a Vystoupil odrazky nebo reflexní pruhy na pneumatikách.
  • V zimním provozu je užitečné časté čištění kola, aby se odstranily nečistoty a zbytky solí. Současně je třeba promazat řetěz a lanka brzdy a řazení.

Dávkované řízení a brzdění

Na mokrých a kluzkých vozovkách je zásadní obezřetná jízda. Pokud sedlo dáte o něco níže, můžete pomocí nohou stabilizovat kolo na kluzkých silnicích. Řízení a brzdění by se mělo provádět pouze v dobrých dávkách, když jsou silnice kluzké, což vyžaduje přiměřeně nastavenou rychlost. Pravidelně kontrolujte správnou funkci brzd - důležité je to zejména na mokré vozovce. Pak už ani v zimě nic nebrání v jízdě na dvou kolech.