Definice / anatomie | Cvičení diastázy konečníku

Definice / Anatomie

Jeden mluví o přímé diastáze, když rovný břišní sval se rozchází na své vláknité dělicí linii. The břišní svaly jsou připojeny k vláknité desce z pojivové tkáně, linea alba. Táhne se od hrudní kost k stydká kost a leží kolem a mezi dvěma břichy rovný břišní sval (M. rectus abdominis).

Šikmý břišní svaly vyzařovat zespodu do linea alba. Přední břišní stěna je v této části poměrně slabá, takže když jsou svaly natažené, například kvůli nadváha or těhotenství, vytvoří se mezera, která již není stabilizována pohybem svalů. To může sahat od spodního okraje hrudní kost přes pupek k stydká kost a může být až 10 centimetrů široký.

Často je však ovlivněna oblast kolem pupku. V klidu se diastáza konečníku obvykle cítí jako mezera široká jako a prst. Zejména při stresu (např. Zvedání) může slabé místo způsobit vyboulení orgánů, které se pak pod kůží vyboulí, zejména při námaze.

Shrnutí

U přímé diastázy rovné břišní svaly, přímý sval břišní, se oddělte. Výsledkem je mezera mezi břišními svaly, která může být v nejextrémnějším případě až 10 cm dlouhá, oddělená od orgánů pouze tenkou pojivové tkáně struktura a kůže pojivové tkáně v dutině orgánu. To může vést k vyčnívání částí orgánu.

Během těhotenství, dítě se může stát viditelným jako kontura v děloha. Při přímé diastáze jsou svaly oslabené a jejich nedostatečná podpora může znesnadnit porod. Nejběžnější příčinou diastázy konečníku je těhotenství.

Obezita může také vést k diastáze konečníku. Ve většině případů rozsáhlý pravidelný cvičební program k posílení břišních svalů pomáhá napravit konečníkovou diastázu. Vzácně a pouze v případě komplikovaných orgánových můstků je diastáza konečníku korigována chirurgicky šitím břišních svalů.