Diagnóza | Bolest v HWS

Diagnóza

Za účelem stanovení přesné diagnózy příčiny krční páteře bolest, je důležité, aby ošetřující lékař poznal pacienta zdravotní historie. Z těchto informací pak může vyvodit správné závěry pro další diagnostická opatření, jako jsou rentgenové paprsky, obrazy MRI nebo a krev počet. Lékař pak může zahájit správnou terapii a léčbu, aby pacientovi pomohl co nejrychleji. Je důležité, aby lékař byl i nadále informován o postupu léčby, aby mohl provést jakékoli nezbytné úpravy léčby nebo provést následná vyšetření.

Fyzioterapie proti stížnostem krční páteře

Lidské tělo je velmi talentované v udržování obecného stav těla v vyvážit. To znamená, že malé nerovnováhy, jako jsou ztvrdlé svalové oblasti, jsou kompenzovány další prací od jiných svalových skupin. Normálně to na krátkou dobu funguje výborně, ale z dlouhodobého hlediska je to pro tělo příliš velká síla, která může vést k chronickým onemocněním.

Fyzioterapeutická léčba fyzioterapií může pomoci rychle dostat problémy pod kontrolu a zabránit rozvoji dalších sekundárních onemocnění. Zkušený fyzioterapeut může zahájit správnou léčbu s pomocí pacienta zdravotní historie a analýza současné fyzické stav za účelem zmírnění bolest a pohybová omezení postižené osoby. V případě bolest v oblasti krční páteře to může zahrnovat relaxace techniky a jemné masáže k uvolnění napjatých svalů nebo strečink cvičení k mobilizaci krční páteře.

Poté fyzioterapeut posílí svaly specifickými posilovacími cviky, aby zabránil vývoji nových bolest v krční páteři. Strečink, posilovací a mobilizační cvičení by měl pacient preventivně provádět i po ukončení léčby. To platí zejména pro lidi, kteří jsou obecně již dobře vyškoleni stav, protože ne všechny svalové skupiny jsou trénovány nebo udržovány ve stejné pružnosti. Tyto články by vás mohly zajímat:

  • Fyzioterapie pro ztuhlý krk / krk
  • Fyzioterapie pro syndrom krční páteře