Diagnóza | Whiplash - důležité informace a cvičení

Diagnóza

Po nehodách se provádí obecné vyšetření, které se neomezuje pouze na oblast krční páteře. Nejprve lékař vezme a zdravotní historie objasnit příčinu a průběh nehody. Po podrobném vyšetření, budou provedena následná vyšetření: Běžná vyšetření zahrnují zobrazovací postupy, jako jsou rentgenové paprsky nebo magnetická rezonanční tomografie (MRT). Tímto způsobem mohou lékaři získat celkový přehled o možných souběžných úrazech. Jelikož při nehodě může dojít k poranění několika oblastí těla, jsou v případě potřeby prováděna další vyšetření nebo jsou-li přítomny vhodné příznaky, například plavidla or nervy. Pokud jsou příznaky doprovázeny poruchami sluchu nebo zraku, vyšetřují se také tyto smyslové orgány.

Léčba poranění krční páteře

Ošetření závisí na strukturách, které byly zraněny. Podle toho, jak vážně nervy jsou ovlivněny a lze předepsat výsledná pohybová omezení, fyzioterapii nebo pracovní terapii. Pokud jsou poškozeny kostní struktury nebo meziobratlové ploténky, jsou možné možnosti zmírnění imobilizace, tréninku budování svalů nebo chirurgických metod.

Pokud dojde k poranění životně důležitých struktur nebo orgánů, je nutné neprodleně provést operaci, aby se předešlo nebo minimalizovalo trvalé poškození. Na podporu tohoto procesu lze předepsat léky zaměřené na příznaky. Je důležité dát zraněným strukturám čas na uzdravení. Přebytek terapie může mít také negativní vliv na příznaky.

Cvičení a fyzioterapie po poranění krční páteře

Strečink cvičení pomáhají proti napětí krk svaly po šlehnutí zranění. To by však mělo být provedeno až po několika dnech až týdnech, v závislosti na síle příznaků a bolest postižené osoby. Vzhledem k přetažení svalů v důsledku nehody došlo k napnutí krk svaly představují fyziologický ochranný mechanismus, jehož zlepšení může nějakou dobu trvat.

Masáže bezprostředně po nehodě tedy nejsou účinné při odstraňování napětí. Nicméně, a masáž může pomoci ulevit bolest a je indikováno. V případě prodloužení napětí, toto opatření může také vést k minimalizaci napětí.

Při cvičení postupujte pomalu. Natáhnout krk svaly, můžete si sednout. The strečink se provádí tak dlouho, jak je to pro vás pohodlné nebo možné.

Pokračujte, dokud necítíte úsek. Během cvičení se ujistěte, že vaše záda zůstává rovná. Ramena jsou stlačena dolů.

Projekt truhla body vpřed.

  1. Přitáhněte bradu k sobě truhla a podívej se na podlahu. Držte bradu dolů a zůstaňte v této poloze.
  2. Nyní otočte hlava do strany a bradu přitáhni k rameni. Je důležité, abyste nejen otočili své hlava ale zároveň se dívat dolů, aby se krk natáhl. Držte úsek; pak změňte stranu a otočte svou hlava na druhé rameno.