Diagnostika | Abdominoplastika

Diagnostika

Diagnostický postup před abdominoplastika by měly být stanoveny individuálně podle speciální anamnézy a orientačních nálezů. Preexistující základní onemocnění, kolísání hmotnosti, těhotenství a předchozí operace by měly být brány v úvahu. Během klinického vyšetření kůže a podkožně mastná tkáň jsou hodnoceny.

Možné jizvy a možná slabost břišní svaly musí být prozkoumány. To se provádí palpací břišní stěny pod napětím. Po poučné diskusi o možných rizicích a komplikacích lze provést chirurgickou korekci.

rizika

Jako každá jiná operace, abdominoplastika zahrnuje také určitá rizika. Rozlišuje se mezi obecnými a konkrétními riziky. Obecná rizika existují u každého chirurgického zákroku, ale konkrétní rizika závisí na konkrétní operaci. Obecná rizika jsou: Krvácení, podlitiny Infekce Bolest Poruchy hojení ran Trombóza, embolie Alergické reakce, intolerance Necitlivost Zvláštní rizika jsou Poruchy pupeční cirkulace Pupeční deformace Nevzhledné jizvy Kontraindikace: konzumace nikotinu! - Krvácení, podlitiny

  • Infekce
  • Bolest
  • Poruchy hojení ran
  • Trombóza, embolie
  • Alergické reakce, intolerance
  • Pocit necitlivosti
  • Pupečníkové poruchy prokrvení
  • Pupeční deformace
  • Nevzhledné jizvy

Jak dlouho jste poté na pracovní neschopnosti?

Pracovní neschopnost pacienta po abdominoplastika závisí na činnosti, kterou pacient provádí. Práce v kanceláři může být obnovena po jednom týdnu. Pokud je však pacient během své práce fyzicky ve stresu, lze očekávat tři až čtyři týdny pracovní neschopnosti.

Následná péče

Následná léčba po abdominoplastice je velmi důležitá, aby se jizvy mohly dobře hojit a nemohly nastat komplikace a deformity. Pooperačně se provádí polohování polohovaného lůžka, přičemž horní část těla nesmí být silně napnuta. Sací odtoky jsou odstraňovány podle odtoku sekretů z rány.

Stehy jsou odstraněny po 2 týdnech. Pacient by měl nosit podpůrné korzety ve dne i v noci po dobu šesti týdnů. Jedná se o břišní pás s funkcí komprese podkladové kůže a podpory růstu tkáně k břišní stěně.

Poté se korzet nosí během dne pouze dalších šest týdnů. Kromě toho tzv péče o jizvy na jizvy lze pravidelně nanášet krémy, čímž se sníží jizvy. Mírný bolest a tah v oblasti rány jsou v prvních dnech po operaci normální. Otok klesne za několik týdnů. Konečný výsledek je viditelný až po 3 měsících.

Kdy budete moci poté znovu sportovat?

Po abdominoplastice může pacient chodit a chodit normálně. Sportovní aktivity jsou však zakázány. Jízda na kole je povolena přibližně po třech týdnech, trénink břišních svalů přibližně po třech měsících.

Obecně je vhodné zdržet se sportovních aktivit po dobu nejméně šesti týdnů. Nakonec byste měli věnovat pozornost tomu, kdy se budete cítit pohodlně a bolest- opět zdarma jako předtím. Teprve poté může být tělo znovu vystaveno sportovním aktivitám.