Nemoci kolem Adamova jablka | Adamovo jablko

Nemoci kolem Adamova jablka

Nemoci, které mohou ovlivnit hrtan jsou například malformace nebo nádory, jako jsou rakovina of hrdlo, typické onemocnění kuřáků. Kromě toho hrtan mohou být zanícené, k čemuž dochází zejména při infikování dýchacích cest. Hlavním příznakem nemoci hrtan is chrapot.

Ale potíže s polykáním a dušnost může také naznačovat takové onemocnění a měla by být objasněna uchem, nos a krční specialista. U dětí se jedná o virový zánět hrtanu, tzv pseudoskupina, je také třeba vzít v úvahu. Hlavním příznakem pseudoskupina je štěkání a křeče kašel, který se objevuje zejména večer a způsobuje závažné dýchání potíže při vdechování.

Projekt Adamovo jablko sama o sobě je extrémně zřídka postižena nemocí. Pokud dojde k velkému otoku krk pod Adamovo jablkovždy je třeba vzít v úvahu možnost onemocnění štítné žlázy. Štítná žláza strumanapříklad roste velmi pomalu a je bezbolestný, proto je často objeven pozdě.

Vyšetřování

Hrtan lze velmi dobře vyšetřit endoskopem, např. Bronchoskopem nebo faryngálním endoskopem. Jedná se o zařízení, se kterými se člověk může dívat „za roh“ přes ústa do hrdlo shora na hlasité záhyby prostřednictvím zrcadlové optiky nebo videozáznamu. Z vnějšku lze hrtan vyšetřit palpací, zejména hrtanu Adamovo jablko lze zkoumat na tlak bolest.

Feminizace Adamova jablka (OP)

Adamovo jablko je u lidí různě výrazné. Někteří muži mají obzvláště prominentní Adamova jablka, jiní mají sotva viditelné. Existují také ženy, které mají na sobě velmi dobře viditelné Adamovo jablko krk kvůli jejich hormonu vyvážit během puberty.

Adamova jablka mají tedy u obou pohlaví různé velikosti. Vzhledem k tomu, že obzvláště velké a prominentní Adamovo jablko způsobuje u některých lidí estetické problémy, nyní existuje možnost chirurgického zákroku, aby se Adamovo jablko rozdrtilo a tvar byl tak ženštější. Tento postup lze snadno provést, ale může vést k oslabení struktury hrtanu nebo k trvalé změně vlastností hlasivek. Z tohoto důvodu by měla být feminizační operace (chondrolaryngoplastika) Adamova jablka provedena pouze zkušeným chirurgem a pouze v případě, že úroveň utrpení pacientky je obzvláště vysoká.

Adamovo jablko u žen

Adamovo jablko je vyčnívající část štítné žlázy chrupavka který patří do hrtanu. Je přítomen u mužů a žen. Adamovo jablko se však vyvíjí v závislosti na hormonu vyvážit lidského těla.

Protože „mužský hormon“ testosteron zajišťuje větší růst, Adamovo jablko je výraznější u mužů než u žen. Existují však také ženy, u nichž se Adamovo jablko zdá být relativně velké. Může to být normální varianta nebo ve vzácných případech může být způsobena hormonální nerovnováhou.

U žen může velké Adamovo jablko vést k estetickým problémům, protože působí příliš mužně. To může vést k vysokému stupni utrpení. Ženy, jejichž Adamovo jablko se jim zdá příliš velké, to mohou skrývat nějakými triky.

Může být například zakrytý límcem, šátkem nebo nákrčníkem nebo dokonce krásným náhrdelníkem. Také s otevřeným účesem můžete odvrátit pozornost od krk. V některých případech lze uvažovat také o chirurgickém zmenšení Adamova jablka (chondrolaryngoplastika), přičemž indikace pro chirurgický zákrok by měla být provedena velmi opatrně. The štítná žláza, který se nachází přímo pod Adamovým jablkem, může také působit jako velké Adamovo jablko, pokud je zvětšené a mělo by být vyšetřeno diferenciální diagnostika.