Dru jóga | Styly jógy

Dru jóga

Dru Jóga pochází ze severoindické tradice Mahátmy Gándhího. Yogi provádí plynulá cvičení, aby našel pevný bod vnitřního míru v sobě. Cílem je dokázat se ocitnout v každé životní situaci, což je v našem hektickém světě zvlášť důležité.

Cvičení jsou o obecném zdokonalení fitness a mobilita, ale také o překonání vnitřního napětí a neklidu. Tyto techniky se snadno učí a mohou je provádět i začátečníci nebo lidé s fyzickými omezeními. Asanas of Dru Jóga by měl být vhodný také k uvolnění psychologických blokád, jako jsou obavy a smutek. Dru Jóga lze proto považovat za terapeutickou jógu. Cílem je dosáhnout stavu pohody kromě vnitřního míru.

Luna jóga

Luna jóga se primárně zabývá vnímáním vlastního těla a má léčebný cíl. Není založen pouze na fyzických aspektech, ale má také tradiční filozofické přístupy. Cvičení luna jógy se týkají hlavně čakry svadhistany (sakrální nebo sexuální čakry).

Otevřením čakry je třeba zvýšit plodnost, uvolnit kreativní blokády a lépe vnímat vlastní tělo. Luna jóga je forma jógy, která je primárně určena k apelování na ženy. Luna jóga může také řešit individuální cyklus ženy. U mužů si Luna Yoga klade za cíl zlepšovat se spermie aktivitu.

Jóga tanec

Jak název napovídá, taneční jóga je o rytmickém proudění cvičení jógy k hudbě. Celé choreografie lze zpracovat ve skupině. Cvičí se také dynamická cvičení vytrvalost.

Klasické pozice jógy jsou zabudovány do choreografie a dýchání je také brána v úvahu v taneční józe. Jógový tanec je forma jógy, která kopíruje některé prvky tradičních forem jógy, ale má jen málo společného se skutečným duchovním základem. Yoga Dance je fitness styl, který kombinuje prvky jógy s prvky moderního tance. Flexibilita, vytrvalost a stabilita by měla být zlepšena a vyvážené nálady by mělo být dosaženo vědomím dýchání a plynulé pohyby. Rozjímání a duchovní přístupy nejsou do taneční jógy zahrnuty.