Včasné zjištění poškození ledvin

Ledviny jsou „čistírnou odpadních vod“ lidského těla. Tyto dva orgány regulují voda vyvážit a jsou zodpovědní za odstranění toxinů. Kromě toho ledviny produkují jisté hormonů a regulovat krev tlak. Neklamný znak ledvina nemoc je bílkovina v moči.

Poškození ledvin v důsledku jiných onemocnění

Měchýř a ledvina pánevní zánět, známý jako cystitida, se vyvíjí obzvláště často, zejména u žen. Tady, bakterie vstát z měchýř do ledvin přes močovody. Včasné odhalení této infekce je obzvláště důležité, protože její neléčení nebo šíření nemoci může mít za následek vážné následky ledvina poškození, dokonce i selhání ledvin.

Mnoho poruch ledvin je sekundární k jiným onemocněním, jako je zánět, hypertenze, cukrovka Mellitus, dna a autoimunitní onemocnění. Ale neustálé používání jistého léky proti bolesti or antibiotika může také poškodit ledviny.

Vyšetření moči poskytuje informace

Lékař to může zkontrolovat funkce ledvin s jednoduchým vyšetření moči. V laboratoři lze detekovat i nejmenší množství bílkovin. Kromě toho lékař ví, zda existuje porucha ledvin na základě vylučovaných toxinů. Metabolické produkty vylučované ledvinami se nacházejí ve vyšších koncentracích, pokud je vylučovací funkce narušena nebo selže.

Preventivní prohlídka Check-up 35, kterou mohou pojištěnci bezplatně využívat každé dva roky od 36 let, objasňuje případná onemocnění ledvin nekomplikovaným vzorkem moči.