Jíst v práci: Brain Food versus Fast Food

Pracoviště není gurmánská restaurace, jistě! A potřebný odpočinek také často nemáte. Měli byste však být v pokušení jíst příliš rychle, příliš mnoho, jednostranně nebo nakonec vůbec nic a vynechat hlad? Pokud chcete v práci toho dosáhnout hodně, měli byste si dopřát různé strava který poskytuje všechny potřebné živiny pro tělo a mysl a tím dodává potřebnou energii.

Tipy proti prohýbání

Německá společnost pro výživu (DGE) eV radí všem, kteří nemohou nebo nechtějí jít do jídelny, aby si udělali alespoň malé přestávky, dali si občerstvení mezi jídly a vyrovnali nevyváženost strava například s ovocem, zeleninou a mléčnými výrobky. Tímto způsobem zůstanete trvale efektivní, budete se cítit dobře a budete si lépe udržovat svoji váhu. Je třeba vzít v úvahu několik tipů:

  1. Snídaně se nejlépe podává ve dvou fázích: Pokud nemůžete jíst příliš brzy ráno, měli byste tvořit za to po 2-3 hodinách. Jezte ještě jednou velkoryse, například s müsli nebo celozrnným chléb, a ještě jednou lehce, např. s ovocem nebo jogurt. Takže také „ranní mufle“ získá dostatek energie na začátek dne.
  2. Občerstvení se vyhne minimům výkonu: Rozdělte po celý den menší jídla z ovoce, nízkotučné mléčné výrobky nebo tenké sendviče. To udržuje schopnost soustředit se, málo zatěžuje zažívací orgány a oběh a vyhýbá se chutí.
  3. Nejezte na boku: v malé přestávce si můžete jídlo lépe vychutnat. Cítíte se nejen plní, ale také dobře. Navíc tak rychle neztratíte přehled o tom, kolik jste toho snědli. To pomáhá udržovat tělesnou hmotnost.
  4. Doplněk rychlé občerstvení rozumně: Jídlo na svačinu bar nebo u pultu v řeznictví je obvykle jednostranný, slaný a mastný. Ti, kteří tu jedí, by měli doplněk chybějící vitamíny, minerály a vlákninu mezi jídly nebo večer se zeleninou, ovocem, celozrnnými a mléčnými výrobky. Dobrou alternativou může být to, co si přinesete s sebou: Pokud pravidelně zmrazujete část, když vaření nebo si ji vezměte do práce další den, nejen ušetříte peníze, ale můžete celou přestávku strávit jídlem místo čekání ve frontě na svačinu bar.
  5. Sendviče se stávají atraktivnějšími se salátovými listy, plátky okurky nebo zeleninovou oblohou. Salát zůstane čerstvý, pokud ho skladujete ve vzduchotěsné nádobě oddělené od omáčky a smícháte jej až před jídlem.