Efektivní cvičení na bursitidu lokte

Burzitida je často způsobeno jednostrannými činnostmi nebo opakovanými pohyby, například když platíte v pokladně u pokladny. Svalová nerovnováha nebo špatné držení těla může také způsobit bursitida lokte, protože neustálé zvedání ramene zvyšuje tón celého ramene -krk oblast, oblast paží a zatížení lokte. Je třeba najít adekvátní terapii, aby se zabránilo bursitida aby se nestal chronickým.

Cvičení na bursitidu lokte

Nejdůležitější věcí při burzitidě je detonace napjatých svalů. V případě chronického zánětu svalových úponů, který se může stát příčinou bursitidy, je třeba provádět excentrický svalový trénink. V tomto případě je paže pacienta v pohodlné poloze a ruka je držena v převisu.

Dostane do ruky lehkou činku nebo láhev s vodou a aktivně vytáhne ruku nahoru a velmi pomalu nechá ruku vrátit se do neutrální polohy. Pomalé uvolňování je zvláště důležité pro sval, protože vlákna se pomalu od sebe oddělují. Pro mobilizaci celé paže je také vhodná protichůdná mobilizace z teorie funkčních pohybů.

Zde pacient pohybuje loktem dozadu kolem těla. Loket je umístěn ven a dlaň je otočena nahoru. Poté pacient natáhne ruku a otočí ruku dopředu a zápěstí je natažené.

Tuto pohybovou sekvenci několikrát opakujte. Je důležité, aby ramena zůstala dole. Důležitá je také mobilizace ramen.

Od tónu ramene-krk svaly se obvykle zvyšují a stále se táhnou přes celou ruku, rameno by se mělo uvolnit. Toho může pacient dosáhnout sám kroužením ramen. Dále strečink ο Trapézový sval stisknutím ruky dolů a nakloněním hlava do strany na opačnou stranu pomáhá minimalizovat tonus. Další cvičení najdete pod:

  • Cvičení pro bolesti loktů
  • Cvičení na artrózu loktů
  • Cvičení na roztrhané vazy v lokti