Vytrvalostní trénink - co je třeba vzít v úvahu | Cvičení s existující slabostí srdečního svalu

Vytrvalostní trénink - co je třeba vzít v úvahu

Během vytrvalost školení je důležité provést individuální analýzu výkonu každého pacienta, protože srdce nesmí být přetížen. První klasifikace je založena na klasifikaci NYHA, ale především hraje ústřední roli individuální maximální dosažitelná absorpce kyslíku (VO2peak). V současné době existují dva hlavní přístupy, které popisují předpisy pro vytrvalost školení.

Zlatý standard je zatím mírný kontinuální vytrvalost školení (MCT), přičemž pacienti trénují neustále na 65-70% své maximální kapacity. Novějším modelem je intervalový trénink, při kterém se pacienti přibližují k maximálním limitům zátěže v krátkých intervalech. V obou metodách srdce rychlost hraje rozhodující roli a musí být během tréninku neustále sledována. Takže při výběru vytrvalostní tréninkJe také třeba věnovat pozornost volbě sportů, které umožňují mírný trénink. Mezi ně patří chůze, jogging, plavání a na kole.

Léčba / terapie

A srdce svalová slabost je primárně léčena léky. Nejdůležitější z těchto léků jsou: Beta-blokátory, které zpomalují a posilují srdeční rytmus, čímž uvolňují tlak na plavidla. Inhibitory ACE zabránit krev plavidla od zúžení blokováním určitého enzymu, takže srdce nemusí pumpovat proti vysokému tlaku. Sartan je alternativou k ACE inhibitorům, pokud nejsou dobře snášeny.

diuretika, jsou dehydratační činidla, která se používají hlavně u pacientů, kteří jsou náchylní k zadržování vody v důsledku selhání srdce. Srdeční glykosidy Srdeční glykosidy posilují a zpomalují srdeční rytmus, a tím uvolňují tlak z krev plavidla aby nedocházelo k překrvení krve. Léková terapie je doplněna fyzioterapií, psychoterapie, relaxace cvičení, výživové poradenství a srdeční skupiny. Závažnější formy slabost srdečního svalu může vyžadovat chirurgický zákrok.

  1. Beta-blokátory, které zpomalují a posilují srdeční rytmus, takže se cévám ulevuje.
  2. ACE inhibitory zabraňují zúžení krevních cév blokováním určitého enzymu, takže srdce nemusí pumpovat proti vysokému tlaku
  3. Sartanes jsou alternativou k Inhibitory ACE pokud nejsou dobře tolerovány.
  4. diuretika, jsou dehydratační činidla, která se používají hlavně u pacientů, kteří jsou náchylní k zadržování vody v důsledku selhání srdce.
  5. Srdeční glykosidy Srdeční glykosidy posilují a zpomalují srdeční rytmus, čímž snižují tlak krev cévy a zabránění zpětnému toku krve.