Cvičení proti pánevní šikmě

A pánevní šikmo je obvykle výsledkem svalového napětí v dolní části páteře a hýždí, stejně jako svalová nerovnováhanapříklad když je jedna polovina těla trénována více než druhá. Pánev může obvykle kompenzovat mírné vychýlení sama, ale pouze když je vychýlení větší, nastanou problémy. Protože v několika málo případech je skutečný rozdíl v noha délka za pánevní šikmo, lze jej dobře zacílit cíleně strečink cvičení, ale také posilovacími a uvolňovacími cviky, což pomáhá napravit šikmost. Cvičení jsou zaměřena hlavně na zádové svaly a měla by být předvedena zkušeným terapeutem předem. Podrobnější informace o tomto tématu naleznete v článku Pánevní šikmost

Cvičení

1) Jóga Cvičení: Holubice protáhne zadní část stehen a hýždí Přesuňte se na čtyřnohý postoj. Nyní ohněte jednu noha a umístěte spodní noha mezi vašimi rukama. Natáhněte druhého noha rovně dozadu.

Nyní ohněte horní část těla směrem k podlaze. Držte úsek po dobu 20-30 sekund a poté změňte strany. 2) Posílení a stabilita kyčelního kloubu

Lehněte si na záda a nakloňte jednu nohu o 90 °.

Omotejte si kolem ručník stehno a držte to rukama. Nyní pomalu nohu natahujte a dávejte látce odpor. Proveďte 10 opakování a poté změňte strany.

Celkem 3 opakování. 3) Natáhněte gluteální sval

Posaďte se na židli a nejprve položte levou kotník na pravé koleno. Uchopte levou nohu rukama (za koleno a kotník).

Potom pomalu vytáhněte horní část těla dopředu. Přitom udělejte mírně prohlubeň. Držte úsek asi 30 sekund a poté změňte strany.

4) Úleva od bolesti

Postavte se rovně a vzpřímeně. Vaše nohy jsou od sebe vzdálené na šířku ramen a vaše ruce jsou podepřeny v bocích. Nyní se ohýbejte dopředu od boků, dokud nebudete ohnuti asi o 90 °.

Zpět a hlava tvoří přímku. Jděte jen k vašemu bolest práh. Držte pozici po dobu 30 sekund.

Udělejte si krátkou přestávku a poté opakujte dvakrát. 2) Posílení a koordinace svalů

Postavte se rovně a vzpřímeně na hladký povrch. Nyní se prsty pomalu přitahujte dopředu a udržujte boky a pánev v klidu.

Cvičení provádějte klidně několik minut. 6) Posílení svalů

Lehněte si na záda a nohy položte blízko hýždí. Nyní se tlačte nahoru do můstku.

Ramena a paže zůstávají v kontaktu s podlahou. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund. 3 přihrávky.

7) Posílení a koordinace

Lehněte si na žaludek a pak zvedněte ruce (ohnuté v poloze U), hlava a nohy asi 10 cm od podlahy. Podívejte se dolů a tělo tvoří přímku. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.

Zde také 3 průchody. 8) Protažení hýždě

Lehněte si na záda a ohýbejte nohy ve vzduchu. Poté umístěte kotník pravé nohy přes levé koleno.

Poté uchopte stehno levé nohy a přitahujte ji k tělu, dokud neucítíte napnutí v hýždích. Držte to po dobu 30 sekund a poté přepněte strany. 3 přihrávky.

Pokud stále hledáte více cviků, určitě je najdete v následujících článcích: Cvičení pro pánevní šikmo Koordinace cvičení Strečink cviky na hýždě Cvičení z fyzioterapie pro boky Mobilita trénink kyčle Fyzioterapie pro kyčle bolest 2) Posílení a stabilita kyčelní kloub Lehněte si na záda a nakloňte jednu nohu o 90 °. Omotejte si kolem ručník stehno a držte to rukama. Nyní pomalu nohu natahujte a dávejte látce odpor.

Proveďte 10 opakování a poté změňte strany. Celkem 3 opakování. 3) Strečink sedacího svalu Posaďte se na židli a položte levý kotník na pravé koleno.

Uchopte levou nohu rukama (za koleno a kotník). Potom pomalu vytáhněte horní část těla dopředu. Při tom udělejte mírnou prohlubeň.

Držte úsek asi 30 sekund a poté změňte strany. 4) Bolest úleva Postavte se rovně a vzpřímeně. Vaše nohy jsou od sebe vzdálené přes rameno a vaše ruce jsou podepřeny v bocích.

Nyní se ohýbejte dopředu od boků, dokud nebudete ohnuti o 90 ° .Zpět a hlava tvoří přímku. Jděte jen tak daleko, že dosáhnete svého prahu bolesti. Držte pozici po dobu 30 sekund.

Krátká přestávka, poté opakujte dvakrát. 2) Posílení a koordinace svalů Postavte se rovně a vzpřímeně na hladký povrch. Nyní se prsty pomalu přitahujte dopředu a udržujte boky a pánev v klidu.

Cvičení provádějte klidně několik minut. 6) Posílení svalů Lehněte si na záda a chodidla položte blízko hýždí. Nyní se tlačte nahoru do můstku.

Ramena a paže zůstávají v kontaktu s podlahou. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund. 3 přihrávky.

7) Posílení a koordinace Lehněte si na břicho a poté zvedněte paže (v poloze U), hlavu a nohy asi 10 cm od podlahy. Pohled směřuje dolů a tělo tvoří přímku. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.

Zde také 3 průchody. 8) Protažení gluteálních svalů Lehněte si na záda a ohýbejte nohy ve vzduchu. Poté položte kotník pravé nohy na levé koleno.

Poté uchopte stehno levé nohy a přitahujte ji k tělu, dokud neucítíte napnutí v hýždích. Držte to po dobu 30 sekund a poté přepněte strany. 3 přihrávky. Pokud stále hledáte další cviky, určitě je najdete v následujících článcích:

  • Cvičení pro pánevní šikmost
  • Koordinační cvičení
  • Protahovací cvičení na hýždě
  • Cvičení z fyzioterapie kyčle
  • Trénink kyčle
  • Fyzioterapie pro bolesti kyčle