Cvičení proti břišnímu tuku

Kvůli změněnému životnímu stylu, častým sedavým činnostem, malému pohybu v každodenním životě a v práci, nadváha a břišní tuk ve společnosti enormně vzrostl. Stres se také obecně zvýšil, což ještě více ztěžuje sportovní vstávání po dlouhém pracovním dni. Zejména při sportu, endorfiny jsou uvolněny, které po sportu poskytují dobrý pocit a mohou zabránit deprese z dlouhodobého hlediska. Kromě toho je důležité stimulovat spotřebu kalorií během sportu, zejména při sedavých činnostech, protože drobnosti, které se konzumují během dne, se přirozeně začnou hromadit v břišním tuku ještě rychleji, pokud se vůbec nehýbete.

Břišní tuk u žen

Obecně lze mezi muži a ženami rozlišit distribuci tuku a břišní tuk. U mužů se tuk váže hlavně na přední část břicha („pivní břicho“), tuk je distribuován kolem boků a bočně na břiše („záchranný pás“). Důvod, proč je distribuce tuku u mužů a žen odlišná, je způsoben hormonů.

U žen je to zejména estrogen, který způsobuje bobtnání vnějšího břišního tuku. Zejména u dívek, které vstupují do puberty, lze rychle vidět typické ženské křivky. Ženy, které mají vysokou hladinu estrogenu a nízkou hladinu progesteron úroveň ve srovnání mají tendenci hromadit tukové polštářky. Vnější břišní tuk nebo podkožní tuková tkáň jsou postiženy častěji, protože vnitřní část břicha je ponechána těhotenství aby dítě mohlo dospět. Článek „Přírůstek hmotnosti v těhotenství„Může vás zajímat.

Snižte obvod břicha

Aby se snížil obvod břicha, břišní tuk a slanina na bocích, změna v strava stejně jako více cvičení je vhodné, jak je uvedeno výše. Je důležité nepokračovat strava, protože to připravuje tělo o příliš mnoho látek, které skutečně potřebuje, aby zůstalo zdravé. Kromě toho často dochází k jojo efektu.

Nejlepší je jednoduše změnit strava. Omezte obsah tuku a sladkostí, jedzte více zeleniny a ovoce a pijte hodně vody. Během sportu je obecně důležité budovat svaly. To je jediný způsob, jak zvýšit spotřebu energie. Dobře trénované svalstvo hoří podstatně více kalorií.