Cvičení proti bolesti zad

Cvičení proti zádům bolest se liší region od regionu a závisí na příčině bolesti. To by mělo být vždy objasněno v podrobné terapeutické zprávě. Zpravidla však lze říci, že mobilizace páteře má často a bolest- uvolňující účinek.

Příliš slabé svalové skupiny by měly být v případě nesprávného držení těla posíleny a příliš silné svaly by měly být nataženy, aby se dosáhlo fyziologického stavu. vyvážit a zajistit zdravé držení páteře. Bolest v BWS se často objevuje po dlouhém sezení skloněném dopředu, po těžkém nošení nebo když žebro klouby jsou blokovány. Jsou doprovázeny zářením do předního hrudníku nebo břicha a mohou také způsobit dýchání potíže.

Cvičení proti bolesti v BWS spočívají v obvyklém cvičebním programu mobilizačních cvičení, posilování a strečink. Cílem je posílit napínací svaly zad a mezi lopatkami.

 • Veslování A theraband je uvázána kolem kliky dveří.

  Oba konce jsou napnuté v jedné ruce. Pozice je široká a mírně ohnutá v koleni klouby. Oba konce jsou přitahovány k tělu jako dovnitř veslování.

  Loket klouby jsou ohnuté. Metoda: 3 x 15 whl.

 • Mobilizační cvičení s inhalacepaže jsou vedeny dozadu a dolů daleko od těla, truhla tlačí dopředu, lopatky se stahují, hlava lze snadno umístit do krk, hrudní páteř úseky. Napětí se krátce přidrží a poté s výdechem uvolní, člověk spadne zpět do mírně ohnuté polohy.

  Cvičení je vždy zaměřeno na narovnání, to se děje vědomě a mocně, relaxace během výdechu je to jen pád zpět do ohnuté polohy, toto není vědomě trénováno.

 • Motýl reverzní A Theraband je uvázána kolem kliky dveřního okna. Oba konce jsou napnuté v jedné ruce. Poloha je široká a mírně ohnutá v kolenních kloubech.

  Oba konce jsou drženy napnuté v každé ruce. Paže jsou mírně ohnuté v loktových kloubech a před tělem na úrovni ramen. Obě paže jsou nyní mírně ohnuté ve výšce ramen do strany a stažené dozadu.

  Metoda: 3 x 15 whl.

 • Rotace Rotace je také důležitou součástí, která by měla být součástí cvičebního programu pro bolest v zádech v BWS. Cvičební program s theraband nebo prut se doporučuje. Upevněte Theraband kolem kliky dveří a oba konce držte v rukou.

  V mírně ohnuté poloze rozšířené na boku otočte Theraband 15krát na jednu stranu, aniž byste museli otáčet kolena nebo boky.

Přední truhla svaly i šikmé žaludek a zádové svaly by měly být natažené. Kromě zad bolest v krční páteři, zpět bolest v bederní páteři je pravděpodobně nejčastější. Díky naší převážně sedavé činnosti ztrácí bederní páteř pohyblivost, struktury jsou jednostranně zatěžovány a jejich rozsah pohybu již není fyziologicky využíván.

Špatné držení těla, jako je zvýšená dutá záda, může být také zodpovědné za záda bolest v bederní páteři. Radiace může často vyzařovat také do hýždí nebo nohou, ale do periferních kloubů, jako je kyčelní kloub může také způsobit bolest v bederní páteři. I zde je důležité připravit podrobnou individuální zprávu jako základ pro řádně podložený plán léčby.

 • Panvový sklon Lumbální páteř lze velmi dobře mobilizovat pomocí pánevních pohybů. Naklánění pánve dopředu a dozadu také pohybuje bederní páteř ve flexi a extenzi. Je důležité, aby se bederní páteř pohybovala pouze pánví a trup výše zůstal fixován v prostoru.
 • Koncová poloha sklonu pánve Mobilizaci lze provádět v poloze vleže, sedu nebo stoje.

  Pokud je tento pohyb bezpečně řízen, lze také mobilizovat komponenty bočního pohybu. Například střídavým tlačením natažených nohou v poloze na zádech.

 • Noha-lift V poloze na zádech pevně zatlačí dolní část zad do země a napne žaludek- svalstvo pevně při té příležitosti. Mezi spodní částí zad a podlahou by již neměla být větší vzdálenost.

  Nohy jsou ohnuté ve vzduchu noha je napnut 15krát pod zadržovaným napětím břicha a veden dolů na podlahu, aniž by ji položil. Poté se cvičení provádí s druhým noha.

 • Chcete-li zvýšit, obě nohy jsou vedeny napnuté směrem dolů současně. Proveďte až 3 sady.

Svalové skupiny, které by měly být speciálně trénovány v cvičebním programu bolest v zádech v bederní páteři jsou ve většině případů nižší břišní svaly, které působí proti dutému hřbetu a stabilizují bederní páteř.

Nejvyšší prioritou všech cviků na břicho v poloze na zádech je udržování kontaktu mezi bederní páteří a oporou. Na začátku by mělo být napětí břicha vědomě vytvářeno rolováním pánve dozadu a uvolněním prostoru mezi dolní částí zad a podpěrou. Břišní knoflík je přitahován k páteři ve tvaru hvězdy, dech proudí.

Z této polohy lze většinu cviků zahájit v poloze na zádech břišní svaly. Napětí lze cítit v dolní části břicha, také pod pupkem, bederní páteř zůstává uvolněná a ne bolest v zádech by mělo dojít.

 • Reverzní krize Reverse Crunch je také dobrý cvik (vyhrnutí pánve v poloze na zádech) pro dolní část břicha.

Crunch V poloze na zádech položte obě nohy nahoru, pokud je to nutné, držte je ve vzduchu s 90 ° v kolenní kloub.

Položte si ukazováčky proti spánkům a mírným způsobem narovnejte horní část těla dvojitá brada. Horní část těla se narovnává, dokud lopatky již nejsou v kontaktu se zemí. Další cvičení najdete v článcích:

 • Cvičení proti bolesti zad ve všech situacích
 • Bolesti zad - ne se silnými zády
 • Fyzioterapie pro bolesti zad

Bolest v krční páteři se často projevuje jako krk bolest nebo dokonce napětí bolesti hlavy.

Může to vést k záření do paží. Častou příčinou bolest v krční páteři je zvýšena prodlužování krční páteře. To znamená, že krční páteř je příliš napnutá.

Vzdálenost mezi bradou a krk jáma je zvětšena. Struktury, které leží v přední části krku, jsou více natažené, struktury, které leží v zadní části páteře, jsou stlačeny. Zvednutá ramena a stísněný nebo jednostranný postoj mohou být také příčinou bolesti zad v krční páteři.

Bolestivý napětí v oblasti krku a krku. Problémy s čelistí mohou také způsobit bolesti zad v krční páteři. Je důležité provést podrobnou diagnózu, abyste mohli sestavit plán léčby zaměřený na příznaky a příčiny.

1. cvičení Pro uvolnění napjatých svalů a mobilizaci páteře, jednoduché hlava Doporučuje se kroužit, vždy dávejte pozor, abyste hlavu příliš neumisťovali do krku, protože to může dále namáhat stlačené struktury. Pohyby jsou prováděny pomalu a kontrolovaně. Horní část těla zůstává v místnosti klidná.

2. cvičení Pro rotaci, tj. Rotaci sledujeme střídavě od pravého ramene přes levé rameno. U bočního náklonu hlava je nakloněn střídavě zprava doleva, pravé ucho se blíží k pravému rameni, pak levé ucho k levému rameni. Mobilizační pohyby jsou prováděny uvolněně a kontrolovaně, nejde o rychlost.

Lze provést 20 opakování. Pokud by závratě nebo bolesti hlavy cvičení by mělo být nejprve objasněno terapeutem. 3. cvičení pro zatahování U mnoha pacientů s bolestmi zad v krční páteři se prokázalo, že takzvané cvičení pro zatahování zmírňuje bolest.

Horní část těla opět zůstává v pokoji, zatímco se snaží narovnat a natáhnout krční páteř zatlačením hlavy dozadu, jako by dvojitá brada. Pohled zůstává neustále rovnoběžný s podlahou, pohyb probíhá vodorovně. Na konci pohybu lze dosáhnout přetlaku položením rukou na bradu a mírným tlakem dále ve směru pohybu.

Cvičení lze provádět také jako posilovací cvičení proti mírnému odporu (např. Ručník nebo opěrka hlavy v automobilu). Navíc, strečink cvičení na rameno krční svaly může být užitečné. Pro zabránění případnému nesprávnému držení těla je také důležité školení v oblasti držení těla a kontrola pracoviště.

Krční páteř je naše nejjemnější páteřní část a mělo by se s ní zacházet šetrně. Pohyby by měly být prováděny kontrolovaným způsobem. V případě stížností, jako jsou závratě, bolesti hlavy nebo zvonění v uších, stejně jako záření do paží, je třeba konzultovat terapeuta nebo konzultovat lékaře. Další cvičení najdete v článcích:

 • Mobilizační cvičení krční páteře
 • Jednoduché účinné cvičení proti bolesti zad
 • Cvičení na syndrom krční páteře

Během těhotenství, záda je vystavena speciálnímu stresu, zvyšující se váha břicha mění fyziologickou statiku, zejména bederní páteř je stále více namáhána, ale samozřejmě to může také vést k bolesti v jiných úsecích.

Vzhledem k tomu, děloha je také spojen s bederní páteří prostřednictvím vazivových struktur, může často vést k bolestivému tahání. Dolní část zad je často napnutá. V době těhotenství, obvyklá cvičení mohou nejprve pokračovat (po konzultaci s lékařem), ale později je samozřejmě třeba věnovat zvláštní pozornost a pozornost cvičením.

Jemné mobilizační techniky ve spojení s dýchání jsou doporučeny. Pozornost by měla být věnována také pánevní dno svaly. Také stabilizuje naši páteř a může podporovat dobré fyziologické držení těla a působit proti bolesti zad v bederní páteři.

1. naklánění pánve naklánění pánve vleže v souvislosti s dýchání je často relaxační a úleva od bolesti. S inhalace, záda se uvolní a „spadne“ do dutého zad, zatímco s výdechem pánevní dno napne se, dolní část zad se přitlačí do podpěry a pánev se nakloní dozadu. Správná aktivace pánevní dno by měl být vyškolen pouze během těhotenství pod odborným vedením.

2. pánevní kruhy Volné široké pohyby mohou uvolnit dolní část zad. Pánevní kruhy vsedě nebo ve stoji mohou být příjemné. 3. Polohování kroku V případě silných bolestí zad může být také užitečné úlevové pozice, jako je například krokování.

Nohy jsou umístěny v 90 ° úhlu na polštáři nebo bedně, takže dolní část zad je uvolněná. Buďte opatrní při aplikaci tepla nebo masáží během těhotenství! Mohou případně spustit kontrakce a měl by být používán v dávkách po konzultaci s lékařem.

Další cvičení najdete v článcích:

 • Cvičení pro bolesti zad během těhotenství
 • Trénink pánevního dna během těhotenství
 • Fyzioterapie během těhotenství

Naše kyselina páteřní je náš axiální orgán, který podporuje a stabilizuje náš kmen. Lze jej rozdělit do několika částí, aby bylo možné přesněji popsat umístění bolesti zad. Bolesti zad se mohou objevit v kterékoli části páteře.

Horní páteř, skládající se z prvních 7 obratlů, se nazývá krční páteř (HWS), následující část 12 obratlů se nazývá hrudní páteř (BWS), to je také místo, kde je naše žebra pojďte dál. Posledních 5 obratlů patří bederní páteři (LWS). Poté následuje část skládající se z několika kondenzovaných obratlů, které tvoří náš kříže s kostrče.

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších stížností v každodenním životě. Největším rizikem bolesti zad je bolest zad. Častou příčinou bolesti zad v každodenním životě je nesprávné nebo nadměrné namáhání, ale také nedostatek pohybu nebo jednostranné držení těla.

Bolesti zad se mohou objevit na velké ploše nebo dokonce v určitých bodech. Mohou být lokalizovány nebo vyzařovat do paží nebo nohou. Příčinu bolesti zad by měl objasnit lékař, zejména pokud je závažná nebo dlouhodobá.

V závislosti na regionu jsou užitečná různá cvičení. Měla by být vždy stanovena přesná diagnóza, aby bylo možné zjistit příčinu bolesti zad a sestavit individuální koncepci léčby a cvičební program. Obecně platí, že mobilizační cvičení zmírňují bolest.

Z dlouhodobého hlediska by nesprávné držení těla mělo být napraveno posílením nedostatečných svalových skupin a strečink zkrácení, aby se zajistil fyziologický tlak na páteř a okolní struktury, a tím se zabránilo bolesti zad. Dojde-li v kanceláři k bolesti zad, může vám poskytnout úlevu malé mobilizační cvičení a mělo by se také zkontrolovat pracoviště, aby nedocházelo k podpoře špatného držení těla. Během těhotenství je tělo vystaveno zvláštním požadavkům, zejména dolní část páteře je vystavena většímu stresu.

Lehká mobilizační cvičení mohou poskytnout úlevu, neměl by být opomíjen ani výcvik pánevního dna, ale měl by být odborně poučen. Kromě mobilizačních cvičení může bolest při akutní bolesti snížit také uvolnění a uvolnění pozic, jako je poloha dítěte (sedadlo balíčku) nebo stupňovitá poloha. Teplo má často také úlevu od bolesti.

Pokud se bolesti zad vyskytují dlouhodobě, často nebo velmi silně, objevují se doprovodné příznaky jako brnění, ochrnutí nebo ozařování bolesti a je třeba vyhledat lékaře. Cvičení by měla být individuálně přizpůsobena pacientovi, protože bolesti zad mají různé příčiny. V závislosti na regionu jsou užitečná různá cvičení.

Měla by být vždy stanovena přesná diagnóza, aby se zjistila příčina bolesti zad a sestavil se individuální koncept léčby a cvičební program. Obecně platí, že mobilizační cvičení zmírňují bolest. Z dlouhodobého hlediska by mělo být nesprávné držení těla korigováno posilováním nedostatečných svalových skupin a protahováním zkrácení, aby bylo zajištěno fyziologické namáhání páteře a okolních struktur, a tak se zabránilo bolesti zad.

Pokud v kanceláři dojde k bolesti zad, může vám poskytnout úlevu malé mobilizační cvičení a mělo by se také zkontrolovat pracoviště, aby nebyly podporovány špatné polohy. Během těhotenství je tělo vystaveno zvláštním požadavkům, zejména dolní část páteře je vystavena většímu stresu. Lehká mobilizační cvičení mohou poskytnout úlevu, neměl by být opomíjen ani výcvik pánevního dna, ale měl by být odborně poučen.

Kromě mobilizačních cvičení může bolest při akutní bolesti snížit také uvolnění a uvolnění pozic, jako je poloha dítěte (sedadlo balíčku) nebo stupňovitá poloha. Teplo má často také úlevu od bolesti. Pokud se bolesti zad vyskytují dlouhodobě, často nebo velmi silně, objevují se doprovodné příznaky jako brnění, ochrnutí nebo ozařování bolesti a je třeba vyhledat lékaře. Cvičení by měla být individuálně přizpůsobena pacientovi, protože bolesti zad mají různé příčiny.