Cvičení proti bolesti kolena

Koleno je složitý kloub. Skládá se z holenní kosti (holenní kosti), lýtkové kosti, stehenní kosti a čéšky. Kromě kostních struktur mají vazové struktury důležitou stabilizační, proprioceptivní, vyrovnávací a podpůrnou funkci.

Patří mezi ně vnitřní a vnější vazy, menisky, zkřížené vazy, patelární šlacha a retinaculum, které sahá po obou stranách patelly k výčnělku na holenní kosti. The čtyřhlavý sval femoris, Sartorius, tensor fasica latae, semitendinosus, semimembranosus, biceps femoris, gastrocnemius, adduktor longus a gracilis jsou svaly, které začínají kolem kolena a řídí pohyb kolena. Tyto 3 různé struktury mohou způsobit koleno bolest. Což přesně je spoušť pro koleno bolest lze provokovat určitými testy.

Cvičení proti bolesti kolena

V případě poškození konstrukce by měla být s lékařem projednána možná chirurgická léčba. V případě menšího poškození lze stabilizaci kolena vylepšit pomocí speciálu koordinace, vyvážit a trénink budování svalů. 1 Cvičení Na začátku vyvážit trénink na koleno bolest, běh (pochodující) na nerovném povrchu, jako je rohož Airex, rozkývané talíře, velká sportovní podložka, topy atd.

je vhodný. Náhlým zastavením nebo změnou rychlosti se propriocepce stimuluje a rychlé přepínání svalů. 2 Cvičení Stojánek s jednou nohou se používá ke zvýšení cvičení proti bolesti kolena a je velmi důležitým cvičením.

To by mělo být provedeno s mírně ohnutým noha po celou dobu. Na začátku na pevném povrchu mohou být kladeny odpory na koleno, noha nebo kufr pacienta. S dobrou stabilizací svalů lze cvičení provádět na nerovném povrchu.

Cvičení lze průběžně zvyšovat. Mohou být zavedeny další materiály, jako jsou míče na házení, ale mohou být zahrnuty i spoje několika nerovných povrchů. Pohyb chapadla s druhým noha, jako jsou stojací váhy nebo psaní čísel nohou, jsou také ideální.

Plíce a ohyby kolen na kolébkových podložkách také trénují svaly a svalovou stabilizaci. Pokud je svalová nerovnováha příčinou bolesti kolena, měly by být svaly vhodně posíleny silový trénink. Ve většině případů jsou ischiokurální svaly (zadní část stehno) jsou příliš slabé a čtyřhlavý sval sval (přední část stehna) je příliš silný nebo naopak.

Projekt noha tisk, ohyby kolen a výpady obecně posilují svaly nohou. Noha tlačí konkrétně na přední svaly a noha ohýbá zadní svaly. Obecně je třeba dbát na dostatečné protažení svalů.

Zejména v případě bolesti kolem čéšky ve stresu navrhuje zkrácení M. čtyřhlavý sval stehenní kost. Li akutní bolest kolena Pokud je přítomen, měla by být provedena studená terapie, aby se zabránilo možnému zánětu nebo otoku. Ke zlepšení příznaků přispívá i zvednutí kolena, odpočinek a uvolnění napětí.

Další cvičení pro kolenní kloub najdete na stránkách fyzioterapeutická cvičení koleno, cvičení na koleno artróza a kolenní škola. Jednou z nejčastějších příčin bolesti kolen, když jogging je svalová nerovnováha, špatná poloha kolena, kyčle nebo chodidel, špatná nebo opotřebovaná obuv, nesprávný trénink (příliš velká zátěž příliš rychle), nadváha, příliš malá regenerace a únava. Fyziologie běh styl by měl nejlépe zkontrolovat běžící odborník.

Tímto způsobem se odhalí nesprávná zatížení, když běh a lze je trénovat svalově. A analýza běžeckého pásu poskytuje informace o klouzavém pohybu nohou a tím i jejich zatížení. Lze tedy zvolit zesílení bot.

Obecně a plán školení by měl být vypracován s trenérem, aby bylo zajištěno, že je dodržena doba zotavení a zátěž se nezvýší příliš brzy. Pokud jsou boky, kolena a chodidla nesprávně umístěny, lze k tomu použít speciálně upravené vložky. Nejdůležitější je však pravidelnost silový trénink aby svaly vydržely silné namáhání jogging.

Zejména lýtkové svaly a trup jsou velmi zatěžovány jogging a měly by být pravidelně posilovány. Bolest kolena / škubání v dutina kolena často se vyskytuje při běhání do kopce, protože extrémní tlačná síla pak působí na koleno. S dobrými stabilizačními svaly je riziko bolesti kolena nižší. Cviky na kotník, kyčle a trup najdete na následujících stránkách:

 • Cvičení kotníkového kloubu
 • Cvičení kyčle
 • Cvičení LWS

K tomuto účelu lze také použít výše uvedená cvičení.

Po běhání hotovo strečink program by měl být zvážen. Výstřední školení a fasciální trénink zejména pro běžce se také doporučuje preventivně. Pokud se bolest vyskytuje častěji a trvá déle po namáhání, pravděpodobně dochází k přetížení.

Aby se zabránilo dalšímu poškození konstrukce, doporučuje se přetržení, chlazení, vyvýšení a případně podpěrná páska. Pokud bolest přetrvává, je třeba vyhledat lékaře, aby se vyloučila možná zranění. Mnoho běžců má bolesti pod čéška na šlacha čéšky.

Speciální cvičení pro syndrom patelární šlachy najdete na stránce Cvičení Syndrom patelární špičky. Dalším příznakem běžců je tzv běžecké koleno. Bolest se zde projevuje na vnějším okraji kolenní kloub, Kde tractus iliotibialis běží a tře přes mezeru kolenního kloubu. Více informací najdete v článcích:

 • Cvičení s existujícím kolenem běžce
 • ITBS - Syndrom iliotibiálních pásem
 • Expanze mořského ledu: přitáhněte patu na hýždě (ve stoje nebo na břiše)
 • Napětí ve smyku: stojící s rukama na nohou; položte nataženou nohu na lavičku
 • Adduktory: boční výpad, udržujte jednu nohu nataženou, aby bylo možné cítit protažení
 • Únosci: Výpad, držte patu na zemi a tlačte váhu dopředu,
 • Bez roztažení (flexor kyčle; obzvláště důležité kvůli poloze dopředu při joggingu): poloha na zádech, natáhnout nohu a vytáhnout druhou nohu směrem k tělu, tlačit koleno natažené nohy směrem k podlaze
 • Expanze mořského ledu: dlouhé sedadlo, natáhněte jednu nohu, položte druhou patu mimo druhé koleno, stlačte nohu dále v tomto směru