Cvičení proti bolesti ramen

Aby zabránili stížnostem na tyto oblasti těla nebo jim předcházeli, měli by posílit svaly a protáhnout je, když jsou ve špatném držení těla. Proveďte 10-15 opakování na cvičení s přibližně 5 sériemi (s výjimkou jóga cvičení). Držte příslušné úseky asi 15 sekund.

Cvičení proti bolesti ramen

Cvičení proti rameni bolest 1 Toto cvičení můžete provádět v sedě nebo ve stoje. Vaše paže jsou natažené dopředu. Ohněte je před sebe tak, aby vaše pěsti směřovaly ke stropu a byly v loktech v úhlu 90 stupňů.

Oba lokty se dotýkají a horní část paží je v úrovni ramen. Nyní roztáhněte ruce od sebe a veďte je dozadu (jako motýl-zvrátit). Jděte co nejdále a pomalu začněte paže znovu spojovat ve výchozí poloze.

Cvičení proti rameni bolest 2 Sedíte na židli a rukama nataženýma za tělem. Poté prsty složte do sebe. Paže jsou natažené dozadu.

Ramena jsou stažena dozadu. Zvyšte tah paží a nasměrujte jej směrem k podlaze. Drž tuto pozici.

Cvičení proti rameni bolest 3 Nechte obě paže volně viset dolů. Ujistěte se, že záda zůstává rovná. Nakloňte svůj hlava do strany s uchem směrem k rameni.

Pak natáhněte protilehlou ruku dolů k podlaze. Znovu držte tuto pozici. Cvičení pro bolest ramene 4 Vaše paže jsou skloněné a lokty spočívají na vašem těle.

váš Palce směřují ke stropu a zbývající prsty jsou natažené a směřují dopředu. Vaše záda by měla zůstat rovná a vaše ramena jsou tažena dozadu. Poté roztáhněte ruce a odveďte je dozadu (rotace ramen).

Jděte co nejdále. Drž tuto pozici. Cvičení proti bolest ramene 5 Ležíš na svém žaludek s rukama ohnutými do strany.

Nohy jsou natažené dolů. Dívají se dolů na podlahu a drží tvář tam. Poté zvedněte obličej, ramena, paže a nohy z podlahy a držte tuto pozici.

Ačkoli toto cvičení vyvíjí na tělo úplné napětí, posiluje zejména ramena. Proto držte paže tak vysoko, jak je to možné. Cvičení proti bolest ramene 6 Jste v poloze na břiše a máte obě paže natažené nahoru.

Nohy jsou natažené a směřují dolů. Podíváte se dolů na podlahu a necháte tam svůj obličej. Poté zvedněte obličej, ramena a paže. Zůstaňte vzhůru a se zvednutými částmi těla proveďte kývavé pohyby doleva a doprava, aniž byste část položili dolů.