Cvičení | Cvičení Fyzioterapie pro luxaci lokte

Cvičení

V závislosti na stupni rehabilitace, různá cvičení na rekonstrukci loketní kloub jsou možné. Některá cvičení jsou níže popsána jako příklady. 1) Posílení a mobilita Postavte se vzpřímeně a v ruce noste lehkou váhu (např. Malou láhev s vodou).

Ve výchozí poloze horní část paže je blízko těla, předloktí směřuje dopředu v úhlu 90 °. Nyní přesuňte váhu směrem k rameni. Pohyb se provádí z lokte.

3krát 10 opakování. 2) Stabilizace a koordinace Přesuňte se do čtyřnohé polohy. Nyní zvedněte nezraněné rameno šikmo do strany.

Ujistěte se, že ruka zraněné paže je pod ramenem a to loketní kloub není zcela prodloužena. Držte tuto pozici po dobu 15 sekund. 3) Stabilizace a posílení Natáhněte postiženou paži přímo dopředu.

Dlaň ruky směřuje nahoru. Nyní vezměte druhou ruku, abyste pomohli tlačit ruku dolů. Držte zraněnou ruku po dobu nejméně 15 sekund.

4) Strečink of loketní kloub Postavte se rovně a vzpřímeně. Postižená ruka volně visí před tělem. Udělejte pěst rukou.

Nyní uchopte pěst za ruku zdravé paže a vytáhněte ji nahoru. Loket zůstává natažený, takže cítíte roztažení. Držte úsek po dobu 15 sekund. Další cvičení najdete v článcích:

  • Fyzioterapie na golfovém lokti
  • Fyzioterapie pro tenisový loket
  • Cvičení na roztrhané vazy v lokti
  • Cvičení na artrózu loktů

Příznaky

Vykloubení lokte je obvykle způsobeno nehodou a je doprovázeno těžkou bolest. Kvůli dislokaci je loketní kloub výrazně omezen v pohyblivosti a je zřetelně viditelná nesprávná poloha. Podle toho, které struktury jsou dislokací také poškozeny (vazy, šlachy, kosti, nervy), mohou také nastat smyslové poruchy v paži a ruce. Zranění v kloubu mohou vést k silnému otoku, což dále snižuje pohyblivost a přispívá k bolest. Pokud je dislokace loktu vrozená v důsledku anatomických anomálií, což je případ pouze asi 2% případů, bolest obvykle není zkušený.