Cvičení pro fazetový syndrom v BWS

Jeden mluví o a fazetový syndrom když malý klouby mezi vertebrálními procesy jsou zodpovědné za záda bolest a omezený pohyb. Akutně se takový syndrom může objevit v důsledku zablokování fazetového kloubu, který dráždí okolní tkáň a může tak vést k bolest. Chronické stížnosti ve fazetě klouby mohou být způsobeny degenerativními změnami, například v důsledku zúžení meziobratlových plotének. Vzdálenost mezi obratli a fasetou je zmenšena klouby jsou více namáhány. Ty se pak mohou artroticky změnit a vést k a fazetový syndrom.

Cvičení s fazetovým syndromem v BWS

Cvičení určená ke zmírnění příznaků syndromu fazetového kloubu jsou na jedné straně zaměřena na posílení stabilizačního svalstva s cílem ulehčit kloubům lepší svalovou podporou. Na druhé straně je třeba udržovat a zlepšovat pohyblivost páteře. Cvičení pro koordinace v případě fazetový syndrom Lze také uvažovat o BWS.

Koordinace je důležité fyziologicky stabilizovat páteř a být schopen reagovat na drobné trhavé pohyby v každodenním životě. Zkrácené svalové skupiny by měly být natažené, aby umožňovaly zdravé vzpřímené držení těla. Trénink držení těla je stejně důležitý jako vědomý, chování přátelské k zádům v každodenním životě, aby nedošlo k přetížení.

Terapie

Při fyzioterapeutické léčbě syndromu fazetového kloubu je hlavním cílem úleva bolest a uvolnit struktury, aby se zabránilo progresi nemoci. Za tímto účelem mobilizuje techniky z oblasti manuální terapie nebo funkční kineziologie lze použít k mobilizaci jednotlivých kloubů nebo částí páteře. Techniky měkkých tkání, jako je tření, fasciální techniky nebo masáže, mohou uvolnit napnuté svaly a mobilizovat tkáň.

Jogging

V případě fazetového syndromu může zvláště tlakový stres vést k bolesti. Tlaková zatížení se vyskytují zejména při skokech. Páteř je však také vystavena vysokému tlakovému zatížení jogging, který může při běhání u pacientů s fazetovým syndromem způsobit bolest.

Bolest vyvolávající tlakové napětí během jogging lze snížit cíleným prozkoumáním běh styl, svalovou stabilizací jádrových svalů (svaly, které jsou pevně spojeny s naší páteří a stabilizují ji) a také tlumením obuvi. V zásadě je důležité vyhnout se vysoce stresujícím činnostem, aby nedošlo k přetížení fazetových kloubů a souvisejícímu zhoršení jejich funkčního stavu. Pokud se u pacientů s fazetovým syndromem objeví bolest během jogging, je třeba provést individuální posouzení.