Cvičení pro herniovaný disk

V následujícím článku najdete cviky na krční, hrudní a bederní páteř. Cviky provádějte pomalu a kontrolovaně. Li bolest dojde během jednoho z cviků, nemělo by se to dále procvičovat. Všechna cvičení probíhají stejným způsobem i ve fyzioterapii.

Jednoduché cviky napodobující

1. cvičení - „krční trakce“ 2. cvičení - „krční zívání“ 3. cvičení - „cervikální komprese“ 4. cvičení - „mobilizace BWS“ 5. cvičení - „BWS předloktí podpora “6. cvičení -„ bederní čtyřnohý “7. cvičení -„ bederní jogging na místě “8. cvičení -„ bederní extenze “1. Cvičení - bederní páteř Posunutý disk: Jogging na místě Toto cvičení primárně aktivuje hluboké svaly bederní páteře, protože minimální rotace horní části těla musí být vždy kompenzována svaly. Když stojíte s mírně ohnutými koleny a mírně ohnutou (ale rovnou) horní částí těla, pohybujte rukama dopředu a dozadu po stranách těla, jako byste byli jogging.

Ke zintenzivnění cvičení můžete také použít lehké činky (0 - 5 kg).

Za minutu byste měli provést asi 80–120 pohybů paží. Opakujte cvičení pro zasunutý disk v závislosti na vaší síle a vytrvalost. 2. cvičení Posunutý disk Lumbální páteř: Strečink v poloze na břiše Toto cvičení slouží k vybudování hlubokých svalů v bederní oblasti k dosažení větší stability a tím úlevy pro meziobratlové ploténky.

V poloze na břiše ohnete pravé koleno o 90 ° a natáhnete se v kyčelní kloub takže pravá noha jde nahoru ke stropu. Měli byste udělat 10-15 opakování. Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund).

Nyní ohněte levé koleno asi o 90 ° a natáhněte se do kyčelní kloub. Měli byste provést 10-15 opakování. Udělejte si krátkou přestávku (10 s).

Opakujte cvičení pro herniovaný disk v závislosti na vaší síle a vytrvalost. Pravidlem pro všechna cvičení je zastavit se u takzvaných „červených vlajek“ (varovných signálů) a poradit se s lékařem nebo terapeutem. Závratě nebo poruchy zraku během cvičení bodavá bolest, pocit elektřiny Další cvičení najdete v článcích:

  • Fyzioterapie zasunula disk
  • Cvičení pro stenózu páteřního kanálu v bederní páteři
  1. Závratě nebo poruchy vidění během cvičení
  2. Bodavá bolest, pocit elektrického proudu
  3. Necitlivost, citlivé poruchy

>1 Cvičení Posunutý disk BWS: tenis Mobilizace míče V poloze na zádech umístěte 2 tenisové míčky do oblasti hrudní páteř (TH1-TH12).

Jedna koule vpravo a jedna koule vlevo od obratle pod zády. Nohy jsou mírně ohnuté, ruce zkřížené za hlava. Nyní se pomalu ohýbejte a protahujte záda v oblasti, kde tenis koule vyvíjejí tlak na obratle; vdechnout, když strečink, vydechněte při ohýbání.

Chcete-li dosáhnout do dalších oblastí páteře, mírně zvedněte pánev z podlahy a převalujte se tam a zpět na míčky. Záleží na tvém vytrvalost, můžete prodloužit cviky na uklouznutý disk o počet opakování. 2 Cvičení Posunutý disk BWS: Předloktí Podpora Toto cvičení se používá k budování svalů k dosažení větší stability a tím ke zmírnění namáhání meziobratlových plotének.

Jděte do push-up pozice. Vaše předloktí jsou v kontaktu s podlahou. Nohy jsou prodloužené a pouze prsty jsou v kontaktu s podlahou.

Držte tuto pozici po dobu 5 sekund. Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund). V závislosti na vaší vytrvalosti můžete cvičení pro uklouznutý disk rozšířit na počet opakování.

3 Cviky na uklouznutý disk BWS: Čtyřnásobné strečink Za účelem dosažení celostního posílení různých částí zadních svalů a dodatečné trakce v páteři je jako výchozí poloha vhodná čtyřnohá poloha. Zaujměte polohu čtyřnohého chodidla a ujistěte se, že máte záda rovnou. Rozšiřte své právo noha a levá ruka.

Vydržte v této poloze asi 5 sekund. Nyní natáhněte levou stranu noha a pravá ruka skrz. Vydržte v této poloze asi 5 sekund.

Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund). Cvičení opakujte podle své vytrvalosti a síly. Chcete-li dosáhnout zvýšení (progrese), po protažení natáhněte pravé koleno a levý loket k sobě.

Další cvičení pro existující herniovaný disk najdete v článcích:

  • Cvičení pro uklouznutý disk v BWS
  • Fyzioterapie pro uklouznutý disk v BWS

1. Cvičení zasunutý disk krční páteře: zívnutí Na sedadle zkřížte ruce za sebou hlava a ohněte hlavu dopředu. Nyní vyvíjejte určitý tlak rukama dopředu (ventrálně) a lokty tlačte dozadu (hřbetně). Nyní pomalu natáhněte hlava proti odporu vašich rukou, dokud se nebudete dívat rovně.

Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund). Cvičení opakujte. V závislosti na vaší vytrvalosti můžete cvičení pro herniovaný disk rozšířit o počet opakování.

2. cvičení Posunutý disk Cervikální páteř: Trakce Na sedadle přitáhněte obě ruce bokem k lícům tak, aby malé prst strana je pod uchem a palec pod bradou. Nyní jemně zatlačte hlavu rukama směrem ke stropu. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund.

Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund). Cvičení opakujte 10-15krát. V závislosti na vaší vytrvalosti můžete cvičení pro herniovaný disk rozšířit o počet opakování.

3. cvičení Posunutý disk Cervikální páteř: Komprese Toto cvičení je velmi vhodné pro trénink meziobratlových plotének krční páteře (chrupavka nahromadění) bez přílišného namáhání i v každodenním kancelářském životě. Ve vzpřímené poloze si založte ruce na hlavě. Lokty směřují dopředu.

Cvičte tlak shora dolů. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund. Udělejte si krátkou přestávku (10 sekund). Cvičení opakujte 10-15krát. Další cvičení pro existující herniovaný disk najdete v článcích:

  • Zasunutý disk na krční páteři - fyzioterapie
  • Cvičení pro uklouznutý disk v krční páteři