Cvičení na uklouznutý disk během těhotenství

Protože ne všechna terapeutická opatření jsou vhodná ve stejné míře kvůli zvláštním okolnostem způsobeným těhotenství, zvláštní důraz je kladen na cílená cvičení, která lze bez problémů provádět i během těhotenství. Cvičení jsou speciálně přizpůsobena těhotným ženám a měla by pomoci zmírnit poškozené struktury, uvolnit okolní napjatou tkáň a zároveň stabilizovat a posílit svaly, aby lépe odolávaly zvýšené zátěži. The cvičení pro herniovaný disk během těhotenství jsou nejen užitečné k léčbě existujícího herniovaného disku, ale také k prevenci vzniku dalších problémů a umožňují tak bezstresové těhotenství, při kterém je tělo optimálně připraveno na kmeny porodu. To také povede k rychlejší rehabilitaci z těhotenství.

Cvičení

1.) Posílení horní části zad Postavte se vzpřímeně a roztáhněte nohy po kyčli. Lehce pokrčte nohy a natáhněte ruce dozadu, dolů.

Dlaně vašich rukou směřují k sobě. Nyní vytáhněte obě paže dopředu a nahoru, aby Palce směřují ke stropu. Během celého cvičení držte oči na podlaze.

Současně sklopte kolena a nakloňte nataženou horní část těla dopředu. Cvičení opakujte 10krát. 2.)

Posílení celé záda Umístěte se do polohy čtyřnohého. Ujistěte se, že boky neklesají a kolena jsou pod boky. Nyní zvedněte jedno rameno pod úhlem 90 ° ve výšce ramen vedle těla.

Držte tuto pozici po dobu 20 sekund a poté změňte strany. Aby to nebylo jednoduché, můžete zvednout pravý opak noha ve stejnou dobu. 3 opakování na každou stranu.

3.) Posílení dolní části zad Lehněte si na zem v poloze na zádech a vyložte si nohy. Paže jsou zkřížené za hlava.

Nyní se zatlačte nahoru do můstku a držte pozici po dobu 20 sekund. Aby to bylo ještě obtížnější, jeden noha lze zvednout pod úhlem, přičemž druhá noha se paty dotýká země pouze. 3 opakování.

4.) Uvolněte svaly Postavte se dozadu před zeď, abyste mohli stále svírat gymnastický míč mezi vámi a zdí. Vaše nohy jsou od sebe vzdálené na šířku ramen a záda se opírá přímo o míč.

Nyní se pomalu válejte podél míče do dřepu, zůstaňte tam dvě sekundy a pomalu se vraťte zpět do výchozí polohy. 10-15 opakování. 5.)

Relaxace svalů Posaďte se uprostřed gymnastického míče. Nohy jsou na podlaze. Nyní pomalu proveďte kruhové pohyby z boků.

To nejen posiluje pánevní dno svalů, ale také uvolňuje dolní část zad a tím uvolňuje napětí. 6.) Uvolnění svalů a relaxace Lehněte si na gymnastický míč, jako byste ho chtěli obejmout.

Kolena a dolní končetiny jsou na podlaze a spodní část břicha je před míčem. Nyní se pomalu houpejte sem a tam a zprava doleva. Udělejte to pouze způsobem, který je pro vás pohodlný.

Do relaxace klidně cvičte několik minut. 7.) Kroková poloha pro úlevu Toto cvičení slouží spíše k uvolnění a úlevě od namáhaných struktur zad.

Ležíte na pohodlném povrchu na zádech a ohýbáte nohy pod úhlem 90 °. Položte si dolní končetiny do této polohy, například na židli nebo pohovku. Tím se uvolní zejména dolní část zad. Další praktická cvičení pro těhotné ženy najdete v článcích:

  • Cvičení pro bolesti zad během těhotenství
  • Fyzioterapie pro uklouznutý disk během těhotenství
  • Trénink pánevního dna během těhotenství
  • Fyzioterapie během těhotenství